لوگو سئو مکانیک

imanawdawdad

سئو

imanawdawdad

dawdawdawdaw

امتیاز ما
d8b3d8a6d988-d985d8add984db8c
سئو

سئو محلی

کلید واژه: سئو محلی

آشنایی با سئو محلی (Local Seo)

سئو محلی این امکان را برای مشاغل محلی فراهم می آورد تا آن ها بتوانند خدمات و سرویس های خود را در حداقل زمان ممکن به مشتریان محلی ارائه دهند. سئو محلی بر کسب و کار مشتریان محلی بسیار تاثیرگزار بوده و موجب گسترش و رونق یافتن مشاغل آن ها می شود. یکی دیگر از مزایای سئو محلی یافتن شغل شما توسط مشتریان محلی است. امروزه سرویس هایی برای سئو محلی از سوی موتورهای جست و جو همچون گوگل ارائه می شود. این سرویس ها کمک کرده تا مشتریان به راحتی بتوانند کسب و کارهای محلی مورد نیاز خود را پیدا کنند.

چه عواملی موجب شده تا سئو محلی برای مشتریان کسب و کارها جذاب باشد

 • براساس تحقیقات انجام شده حدود 64درصد از مشتریان محلی برای یافتن کسب و کارهای جدید از اینترنت استفاده می کنند.
 • روز به روز تعداد تلفن های همراه هوشمند که به اینترنت متصل می شوند در حال افزایش است
 • اغلب اوقات جست و جوهای محلی که انجام می شوند بصورت هدفمند و سریع هستند
 • در چند سال اخیر، حدود 58درصد جست و جوهای محلی رشد داشته اند
 • یکی از ویژگی های کسب و کارهای محلی، رایگان بودن آن ها است.
 • امروزه روش های زیادی برای تبلیغات کسب و کارهای محلی وجود دارد، اما بازگشت سرمایه در سئو محلی نسبت به سایر روش ها بسیار سریع تر است.

12 نکته سئو محلی که توسط شرکت های بزرگ اجرا می شوند - سئو 24

انجام چه کارهایی موجب افزایش سئو سایت محلی می شود؟

انجام برخی کارها موجب سریع تر شدن روند بهبود سئو سایت محلی می شود از جمله:

در موتور جست و جوی گوگل فهرست کسب و کار من را تایید کنید

برای ایجاد ارتباط میان کسب و کار شما و مشتریان در گوگل از کسب و کار من استفاده می شود. برای انجام این کار کافی است که به صفحه کسب و کار من در موتور جست و جوی گوگل رفته و اطلاعات مربوط به سایت خود را در آنجا ثبت و ارسال نمایید. بعد از اینکار، گوگل برای شما یک پیام تایید ارسال می کند. ارسال پیام تایید از طرف گوگل ممکن است بین یک تا دو هفته طول بکشد. پس از تایید حساب کاربری شما از طرف گوگل، شما باید از صحیح بودن نام، آدرس و شماره تلفن خود مطمئن شوید. در نهایت شما باید گروه کاری خود را انتخاب و سایر اطلاعات درخواستی را تکمیل کنید.

بررسی اطلاعات مربوط به تماس در تمامی بخش های صفحه کاربری

اطلاعات مربوط به تماس ممکن است در چندین صفحه وجود داشته باشد، اطمینان حاصل کنید که این اطلاعات در تمام بخش ها و صفحات، صحیح و کامل نشان داده شده باشند.

نقشه گوگل (گوگل مپ) را در سایت خود قرار دهید

همواره توصیه می شود در وب سایت خود، در بخش ارتباط با ما از نقشه گوگل استفاده کنید.

برای نشان دادن محل کسب و کار خود از تگ های گوگل استفاده کنید

شما می توانید در صورتی که مکان کسب و کارتان خاص است از تگ های گوگل برای نمایش آن استفاده کنید. ابزارهای زیادی برای تولید آنلاین این نوع تگ ها وجود دارد. این تگ ها موجب می شود پیدا کردن محل کسب و کار شما برای گوگل راحت تر باشد. این امر موجب بهبود سئو سایت محلی شما می شود.

تولید محتوای با ارزش و بهینه سازی متا تگ ها

روش های مختلفی برای بهینه سازی سایت (سئو) وجود دارد. بهینه سازی متا تگ ها و تولید محتوای معتبر و ارزشمند از جمله راه های سریع و قابل اطمینان برای بهینه سازی سایت است.

از دایرکتوری های محلی برای ثبت سایت خود استفاده کنید

یکی از بهترین مکان ها برای ثبت کسب و کار و بهبود سئو سایت شما، دایرکتورهای محلی هستند. دایرکتورهای محلی به دو صورت آنلاین و آفلاین وجود دارند. شما می توانید از دایرکتورها با استفاده از کلید واژه ها برای معرفی مشاغل خود استفاده کنید. این کار موجب نمایش بهتر کسب و کار شما در صفحه نتایج گوگل می شود.

قسمت نظرسنجی برای محصولات و خدمات خود در سایت قرار دهید

در سایت خود حتماً قسمت نظرسنجی برای محصولات و خدمات قرار دهید. این کار موجب درگیر شدن مشتریان با سایت شما می شود. از کاربران بخواهید نظر خودشان را در مورد محصولات و خدماتی که شما به آن ها ارائه می کنید، بیان کنند. این کار موجب افزایش استفاده از کلید واژه ها هم می شود. البته برای اینکار باید از استراتژی های خاصی استفاده کنید.

استفاده از شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید

امروزه یکی از ساده ترین راه ها برای موفقیت در کسب و کارها استفاده از شبکه های اجتماعی است. شبکه های اجتماعی می توانند موجب افزایش سئو سایت محلی نیز شوند.

سئو محلی يا local seo چيست؟

سئو محلی برای چه مدل کسب و کارهایی ضروری است؟

برای مشاغلی همچون:

 • مشاغل مرتبط با صنعت
 • مشاور املاک
 • مشاغل حوزه بهداشت و پزشکی
 • مشاغل مرتبط با مسکن و تعمیرات
 • حق امتیاز
 • و بسیاری از مشاغل دیگر استفاده از سئو سایت محلی ضروری است.

رایج ترین اشتباهات کاربران در سئو محلی

رعایت قوانین و اصول مورد نظر گوگل برای سئو، می تواند به سادگی باعث بالا رفتن رتبه شما در صفحه نتایج گوگل شود. در مقابل عدم رعایت قوانین و انجام یکسری اشتباهات موجب جریمه شدن سایت شما از طرف گوگل و در نتیجه تنزل رتبه می شود. در این قسمت برخی از رایج ترین اشتباهات در خصوص سئو محلی آورده شده است.

ذکر نکردن آدرس شرکت ( موقعیت کسب و کار) 

با توجه به پیشرفت هایی که در الگوریتم های گوگل بوجود آمده است، گوگل به راحتی توانایی تشخیص آدرس های پستی را دارد. در صفحه تماس با ما، حتماً آدرس را به صورت متنی نیز قید کنید حتی اگر از نقشه گوگل استفاده کردید. با قید کردن آدرس متنی ربات ها و خزنده های وب قادر به درک آن هستند.

ذکر نکردن کد تلفن شهر خود

در یک جست و جوی محلی فاکتورهایی همچون نام، آدرس و شماره تلفن بسیار مهم هستند. قید کردن کد شهر همراه با شماره تلفن شرکت یکی از عوامل بهبود سئو محلی است.

استفاده از کلید واژه های اشتباه  

در انتخاب کلید واژه برای سایت خود بسیار دقت کنید. چرا که اگر کلید واژه شما کلمه ای باشد که کاربران خیلی از آن استفاده نکنند این باعث می شود سایت شما کمتر دیده شود. همچنین اگر کلید واژه ای را انتخاب کنید که خیلی پرطرفدار باشد هم ممکن است خیلی دیده نشوید.

فعالیت نداشتن در شبکه های اجتماعی

یکی از مهم ترین عواملی که برای افزایش رتبه سایت از طرف گوگل مهم است، فعالیت داشتن در شبکه های اجتماعی مختلف است. به عنوان مثال فعالیت داشتن در شبکه هایی همچون فیسبوک می تواند به بهبود سئو محلی کمک کند.

 

 

امتیاز ما
d8b3d8a6d988-d8b3d8a7db8cd8aa-d8aed8a7d8b1d8acdb8c
سئو

سئو سایت خارجی

کلمه کلیدی: سئو سایت خارجی

سئو به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که به منظور بهبود و افزایش رتبه سایت در نتایج موتور جستجوی گوگل به کار گرفته می شود، استفاده از سئو امروزه به امری ضروری تبدیل شده است که مدیران و ب سایت های مختلف برای این که بتوانند کاربران بیشتری را به سمت سایت خود جذب و آن ها را با نوع فعالیت و خدماتی که در سایت به تبلیغ ان پرداخته اند آشنا کنند لازم است که حتما از این شیوه استفاده کنند.

مجموعه فعالیت های سئو به دو دسته به قرار ذیل تقسیم می شود:

 1. سئو سایت داخلی
 2. سئو سایت خارجی

که ما در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل سئو سایت خارجی بپردازیم برای کسب اطلاعات در این زمینه با ما همراه باشید

سئو سایت خارجی چیست؟

با توجه به مفهوم سئو که در ابتدای مقاله گفتیم می توان گفت که منظور از سئو سایت خارجی، فعالیت هایی است که در خارج از بستر وب سایت برای افزایش رتبه بندی سایت استفاده می شود.

عوامل متعدد فراوانی در تعیین رتبه یک وب سایت توسط موتور های جستجو در نظر گرفته می شود که براساس میانگین امتیاز کسب شده از تمامی این عوامل رتبه سایت را تعیین می کنند که یکی از مهم ترین ان ها، میزان مراجعه به سایت شما از طریق دیگر صفحات وب موجود در موتور جستجو است.

اجازه دهید علت مهم بودن این عامل را از طریق یک مثال ساده برایتان روشن کنیم، فرض کنید برای خرید شلوار به مغازه ای مراجعه کرده اید سپس برای اندازه نمودن دمپای شلوار مورد نظر مغازه دار خیاطی را به شما معرفی می کند، در واقع شما از طریق مغازه دار به خیاطی مورد نظر مراجعه کرده اید، در دنیای وب هم از طریق هایپرلینک در سایر وب سایت ها می توان از سایر سایت های دیگر بازدید کرد.

موتورهای جستجو برای رتبه بندی سایت ها به این عامل که، هر سایت و یا صفحه ای از طریق وب سایت های دیگر بکلینک های بیشتری را دریافت کرده باشد توجه می کنند و از نظر موتور جستجو آن سایت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

در ادامه برای درک بهتر موضوع به بررسی مهم ترین عوامل سئو سایت خارجی می پردازیم

مهم ترین عوامل تاثیر گذار در سئو سایت خارجی

قبل از هرچیز لازم است که بدانید تمامی عوامل تاثیر گذار در این زمینه، با لینک سازی و بکلینک ارتباط مستقیمی دارند، البته بکلینک ها دارای انواع مختلفی بوده که هر کدام مزایا و ویژگی های خاصی دارند.

نوع بکلینک دریافتی را می توان به عنوان اولین عامل مهم در سئو سایت خارجی در نظر گرفت، لینک های خروجی از وب سایت برمبنای نوع لینک دهی در انواع مختلفی از قبیل لینک‌های follow، nofollow، noopener، noreferer و… می باشند.

اگرچه این لینک ها در ظاهر ممکن است با هم هیچ فرقی نداشته باشند اما لازم است که بدانید هر کدام از آن ها برای موتورهای جستجو دارای یک معنا و مفهوم خاص هستند و هر کدام از نظر سئو نیز دارای ارزش های متفاوتی می باشند به عنوان مثال لینک دهی از طریق لینک no follow به معنای ارائه ارزش به سایت مقصد نمی باشد.

و یا این که لینک no follow در مقایسه با لینک follow از ارزش کمتری برخوردار می باشد.

دومین عامل مهم در این زمینه محتوای لینک ها و شکل لینک گذاری است که این مورد نیز از نظر سئو سایت خارجی بسیار مهم و حائز اهمیت می باشند، به این معنا که از چه سایت و محتوایی به وب سایت شما لینک داده شده است، لینک دریافتی زمانی می تواند از نظر سئو از درجه و ارزش بالایی برخوردار باشد که وب سایت ارسال کننده لینک با حوزه فعالیت و محتوایی سایت شما مرتبط باشد.

از دیگر عوامل تاثیر گذار که در زمینه سئو سایت خارجی باید به ان توجه داشته باشید می توان به مواردی از قبیل زمان‌بندی تولید لینک، حجم لینک‌سازی، تنوع انواع لینک‌ها و… اشاره کرد.

در ادامه به بررسی عواملی دیگر که به صورت سئو سایت خارجی انجام می شود و می تواند در بهینه سازی و افزایش رتبه سایت شما تاثیر بسزایی داشته باشد می پردازیم:

 • افزایش محبوبیت، شاید بپرسید که چگونه محبوبت سایتمان را افزایش دهیم؟ جواب این سوال بسیار ساده است، ترویج، به عنوان مثال تصور کنید که وارد وب سایتی می شوید و خدمات و محصولات ان توجه تان را جلب می کند، و به طور قطع بازدید از ان را به دوستان و آشنایان نیز پیشنهاد می دهید، در حقیقت شما برای آن وب سایت نوعی بازاریابی دهان به دهان انجام داده اید و از این طریق رتبه آن سایت را در گوگل بدون آن که خودتان بدانید افزایش داده اید.

 • محتوای مفید، در هر زمینه ای قصد فعالیت دارید دقت داشته باشید که محتوای مفید و مرتبط با آن را ارائه دهید، با این کار نه تنها از نظر سئو کاملا حرفه ای عمل کرده اید بلکه کاربران سایت شما در رابطه به فعالیتتان را کاملا حرفه ای و تخصصی می بینند و این موجب می شود که برای دفعات دیگر از سایت شما بازدید کنند.
 • جلب اعتماد، از دیگر عوامل تاثیرگذار که می تواند تاثیر فراوانی در بهبود رتبه سایت داشته باشد اعتماد است، باید محتوای سایت شما به گونه ای باشد که کاربر با شنیدن نام سایتتان حس اطممینان و اعتماد در او برانگیخته شود.

سخن آخر

در این مقاله به صورت مختصر به مبحث سئو سایت خارجی پرداختیم و با مفهوم و عوامل مهم و تاثیر گذار در آن نیز تا حدودی آشنا شدیم، اما این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که اصول سئوی خارجی برعکس سئوی داخلی می باشد و همانطور که می دانید سئوی داخلی به صورت مستقیم با مئتوای خود سایت سرو کار دارد در صوورتی که سئو خارجی با لینک ها و محتواهای مرتبط دیگر سایت ها.

 

امتیاز ما
d8a7d984daafd988d8b1db8cd8aad985-d987d8a7db8c-daafd988daafd984
سئو

الگوریتم های گوگل

کلید واژه: الگوریتم های گوگل

آشنایی با انواع الگوریتم های گوگل

موتور جست و جوی گوگل برای کارهای خود از الگوریتم های مختلفی استفاده می کند. هر یک از الگوریتم های گوگل با هدف خاصی بوجود آمده اند. اما هدف همه الگوریتم ها نمایش بهترین سایت ها بر اساس کلید واژه مورد جست و جو می باشد. موتور جست و جوی گوگل محبوب ترین موتور جست و جو در میان کاربران اینترنت است. مهندسان شرکت گوگل همواره به دنبال این هستند که کاربرانی که از این موتور جست و جو استفاده می کنند در کوتاه ترین زمان به نتیجه دلخواه خود برسند. به تکنیک ها و روش هایی که بر روی وب سایت ها انجام می شود تا سایت در موتور جست و جو در رتبه بالا قرار بگیرد، بهینه سازی سایت یا سئو گفته می شود.

Image result for الگوریتم های گوگل

تاریخچه الگوریتم های گوگل

موتور جست و جوی گوگل در سال 1998 در کالیفرنیا ابداع شد. در اولین سال ها گوگل به ندرت الگوریتم های خود را بروز رسانی می کرد چون بیشتر به دنبال سرمایه گذاری بود. اما امروزه الگوریتم های گوگل در طول سال ممکن است هزاران بار تغییر کند. در واقع گوگل در بروز رسانی های خود تغییرات بسیاری کوچکی ایجاد می کند، بطوری که شاید افراد کمی متوجه این تغییرات شوند. البته هر چند وقت یکبار گوگل بر روی الگوریتم های خود بروز رسانی های اصلی و خیلی مهمی را انجام می دهد. این بروزرسانی های مهم تاثیرات قابل توجهی بر Serp می گذارد.

هدف الگوریتم های موتور جست و جوی گوگل

طراحان و مهندسان شرکت گوگل برای بهینه سازی و سئو در موتور جست و جو از الگوریتم های گوگل استفاده می کنند. گوگل بر اساس الگوریتم های مختلف خود کار تجزیه و تحلیل سایت ها را انجام می دهد. الگوریتم های گوگل به شکل ریاضی و از توابع و معادلات مختلفی تشکیل شده اند. اطلاعات در وب توسط خزنده های گوگل جمع آوری، ذخیره و نگهداری می شوند.

معرفی مهم ترین الگوریتم های گوگل

آشنایی با الگوریتم های گوگل از این جهت اهمیت دارد که ما باید از آنچه که برای الگوریتم های گوگل غیر قانونی تلقی می شود، اطلاع داشته باشیم و از آن ها اجتناب کنیم. اگر شما از این چارچوب ها بی اطلاع باشید و آن را در سایت خود رعایت نکنید، گوگل شما را جریمه می کند. این جریمه شدن موجب تنزل رتبه شما در صفحات نتایج گوگل می شود. در ادامه این بخش به معرفی الگوریتم های گوگل می پردازیم:

الگوریتم پاندا گوگل

الگوریتم پاندا جزو شناخته شده ترین الگوریتم های گوگل است که اولین بار در سال 2011، مطرح شد. وظیفه این الگوریتم، بررسی محتوا از نظر کپی برداری متن یا عکس و … است. این الگوریتم صفحات را بررسی کرده و نتیجه را به موتور جست و جو گزارش می دهد. بنابراین اگر سایتی اطلاعات دیگر سایت ها را کپی کرده باشد توسط گوگل شناسایی و جریمه می شود.

Image result for الگوریتم های گوگل

الگوریتم پنگوئن گوگل

هدف الگوریتم پنگوئن گوگل تمرکز بر روی لینک ها و بک لینک ها می باشد. این الگوریتم در سال 2012 معرفی شد. الگوریتم پنگوئن به بک لینک های مخرب امتیاز منفی و در مقابل به بک لینک های معتبر امتیاز مثبت می دهد. داشتن امتیاز مثبت از طرف گوگل برای شما منجر به بالا رفتن رتبه شما در صفحات نتایج می شود. برعکس هر امتیاز منفی موجب تنزل رتبه شما می گردد.

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

بررسی عبارت های مورد جست و جو در درک مفهوم آن ها از وظایف اصلی الگوریتم مرغ مگس خوار است. این الگوریتم نتایج مرتبط با مفهوم جست و جو شده را با استفاده از گراف دانش به کاربر نشان می دهد.

Image result for الگوریتم های گوگل

الگوریتم های جدید سئو سایت

الگوریتم کبوتر

پس از نمایه شدن (ایندکس شدن) سایت توسط موتور جست و جوی گوگل، الگوریتم کبوتر، چند کبوتر را درون سایت قرار می دهد. وقتی که کاربر کلید واژه ای را تایپ می کند، گوگل این کلید واژه را به کبوترانش اطلاع می دهد. حال اگر آن کلمه در سایت ها وجود داشته باشد، کبوتر به آن ها نوک می زند. سپس سایت ها با توجه به کلید واژه های پر کاربرد فراخوانی و به کاربر نشان داده می شوند.

الگوریتم موبایل گدون گوگل

سایت هایی که قابلیت نمایش بر روی تلفن همراه و تبلت ها را نداشته باشند، توسط این الگوریتم حذف می شوند. اگر می خواهید سایت شما جزو حذف شده ها توسط الگوریتم موبایل گدون گوگل نباشد باید کارهای زیر را انجام دهید:

 • سایت شما باید ریسپانسیو باشد
 • در سایت خود از ابزارهایی که برای موبایل و تبلت کارایی ندارد مانند فلش استفاده نکنید
 • اندازه متون در صفحات سایت مناسب باشد و نیازی به بزرگ نمایی نداشته باشد
 • دسترسی به لینک های موجود در صفحه برای کاربران راحت باشد
 • ربات های موتور جست و جوی گوگل به راحتی بتوانند به فایل های css و js شما دسترسی داشته باشند

الگوریتم رقص گوگل

یکی از الگوریتم های گوگل، الگوریتم رقص می باشد. این الگوریتم با هدف بررسی میزان رضایت کاربران از صفحات بوجود آمد. رضایت کاربران از صفحه شما می تواند تاثیر چشمگیری بر روی رتبه شما داشته باشد، به گونه ای که ممکن است رتبه شما برای یک یا چند کلید واژه رشد ناگهانی و زیادی را تجربه کند.

سندباکس گوگل

هر روز سایت های زیادی به صفحات موجود در وب اضافه می شود. اما عمر فعالیت بسیاری از این سایت ها طولانی نیست. به همین دلیل گوگل در ماه های اول فعالیت سایت شما، آن را در سندباکس خود قرار می دهد تا از کیفیت محتوا و نحوه فعالیت شما اطمینان حاصل کند.

الگوریتم رنک برین

الگوریتم رنک برین در گروه الگوریتم های گوگل قرار دارد که مبتنی بر هوش مصنوعی می باشد. وظیفه این الگوریتم این است که مفهوم مورد نظر کاربر را برای عبارت مورد جست و جو شناسایی و بهترین پاسخ را برای آن نمایش دهد. سپس در ادامه بهینه سازی رتبه بندی نتایج جست و جو را با توجه به رفتار کاربران انجام می دهد.

الگوریتم گوگل کافئین

وظیفه اگوریتم کافئین شبیه به الگوریتم مرغ مگش خوار است. الگوریتم کافئین با هدف بهبود جست و جو ها ایجاد شد. تفاوت این الگوریتم با مرغ مگس خوار در این است که الگوریتم کافئین بر روی شبکه های اجتماعی نیز تمرکز دارد. بنابراین فعالیت در شبکه های اجتماعی مختلف بر روی سئوی سایت شما تاثیر مثبت زیادی دارد.

Image result for گوگل کافئین

 

امتیاز ما
d8a7d984daafd988d8b1db8cd8aad985-d987d8a7db8c-d8acd8afdb8cd8af-d8b3d8a6d988-d8b3d8a7db8cd8aa
سئو

الگوریتم های جدید سئو سایت

کلیدواژه: الگوریتم های جدید سئو سایت

آشنایی با الگوریتم های جدید سئو سایت

دنیای وب، یک دنیای مجازی است اما مانند دنیای واقعی دارای قوانین مخصوص به خود است. در این دنیا اگر می خواهیم کارهای خود را با موفقیت انجام دهیم باید به قوانین خاص آن عمل کنیم. برای اینکه سایت ما در موتورهای جست و جوی محبوبی مانند گوگل دیده و در رتبه های بالا نمایش داده شود باید به قوانینی که مربوط به سئو سایت ها می باشد عمل کنیم. موتور جست و جوی گوگل کارهای خود از جمله رتبه بندی سایت ها را بر اساس الگوریتم های جدید سئو انجام می دهد. هدف ما در این مقاله آشنایی شما با الگوریتم های جدید سئو سایت می باشد.

الگوریتم های جدید سئو سایت، راهکاری برای رفع نیاز و درک کاربران

در گذشته های نه چندان دور، زمانی که شما کلمه یا کلماتی را در گوگل سرچ می کردید، وقتی بر روی یکی از سایت هایی که به شما نشان داده شده است کلیک می کردید با تعدادی زیادی از تبلیغات نامرتبط رو به رو می شدید. در واقع می توان گفت آن چه که گوگل در آن زمان ها به شما نشان می داد چندان مطابق نیازهای شما نبود. اما در این چند سال اخیر، روز به روز الگوریتم های گوگل پیشرفته تر شدند و منجر به این شد که آن چه کاربر سرچ می کند با آن چه که به او نشان داده می شود مطابقت بسیار بالایی دارد.

پیدایش الگوریتم های جدید سئو سایت موجب شد تا کاربران یاد بگیرند که چگونه برای سایت خود تولید محتوا کنند. الگوریتم های جدید سئو سایت با دو هدف مهم به وجود آمدند:

 • بالا بردن رتبه سایت های معتبر و کاربر-محور
 • تنزل دادن رتبه سایت های اسپم و فاقد کیفیت مورد نظر

استفاده موتور جست و جوی گوگل از این الگوریتم ها باعث شد که همیشه یک رقابت بین سایت ها برای کسب رتبه بالاتر وجود داشته باشد.

الگوریتم های جدید سئو سایت: شگفتی ساز برای کاربران

امروزه هدف نهایی موتور جست و جوی گوگل، رضایت کاربران است. بنابراین این شرکت بر خود لازم می بیند که نتایج نشان داده شده به کاربران هر روز به نیاز آن ها نزدیک تر شود و نتایج بر این اساس بهینه سازی شوند. به عنوان نمونه الگوریتم رنک برین وظیفه بهینه سازی نتایج جست و جو به نفع کاربر را بر عهده دارد. در واقع می توان گفت که هوش مصنوعی بکار گرفته شده در الگوریتم های جدید سئو سایت همه چیز را به نفع کاربر تغییر می دهد.

معرفی الگوریتم های جدید سئو سایت

یکی از ویژگی های موتور جست و جوی گوگل این است که از الگوریتم های قدیمی نیز در زمان حال استفاده می کند، با این تفاوت که میزان دقت و هوشمندی این الگوریتم ها نسبت به گذشته بهبود پیدا کرده اند. الگوریتم رنک برین از معروف ترین الگوریتم های گوگل می باشد که با استفاده از فناوری هوش مصنوعی توانایی پیش بینی رفتار کاربران را دارد و بهترین نتایج مطابق با نیاز آن ها را به او نشان می دهد.

سئو سایت خبری

آیا آشنایی با الگوریتم های جدید گوگل مهم است؟

آشنا شدن با الگوریتم های جدید سئو سایت برای مدیران سایت بسیار حائز اهمیت است. مدیر باید با چند اصل آشنایی داشته باشد از جمله: بداند که یک محتوا را چگونه تولید کند تا از نظر گوگل قابل قبول و مناسب باشد، از چه تصویر یا کلماتی برای رساندن منظور دقیق محتوای سایت استفاده کند، چگونگی متقاعد کردن گوگل برای نشان دادن سایت او به عنوان سایت برتر. بنابراین لازم است که با الگوریتم های گوگل و نحوه عملکرد آن ها یک مدیر آشنا باشد.

Image result for الگوریتمهای جدید گوگل

دسته بندی الگوریتم های گوگل

به طور کلی الگوریتم هایی که در موتور جست و جوی گوگل استفاده می شوند را می توان به دو دسته تقسیم نمود:

 1. الگوریتم های اصلی: وظیفه ارزیابی کلی و رتبه بندی وب سایت ها بر عهده الگوریتم های اصلی است. این نوع الگوریتم ها هسته اولیه موتور جست و جوی گوگل هستند.
 2. الگوریتم های جانبی: بررسی لینک ها، محتوای درون سایت و تاثیرات مخرب بر سایت ها بر عهده الگوریتم های جانبی گوگل است.

تاثیرگذاری الگوریتم های جدید سئو بر روی سایت ها

الگوریتم های مورد استفاده در گوگل روز به روز پیشرفته تر می شوند. مدیران و مهندسان شرکت گوگل همیشه به دنبال پیدا کردن روش هایی هستند که از بالا آمدن سایت ها با تقلب جلوگیری کنند. و آن چه که به عنوان نتایج جست و جو به کاربر نشان داده می شود بهترین و مرتبط ترین نتایج باشد. به همین دلیل است که گوگل برای رتبه بندی سایت ها به صدها فاکتور توجه می کند. در سال های گذشته نحوه امتیاز دهی گوگل به سایت ها خیلی کم تغییر می کرد. در نتیجه سایت شما ممکن بود برای یک کلید واژه تا مدت ها رتبه بالایی داشته باشد و خیالتان راحت بود. اما در سال 2010، الگوریتم کافئین معرفی شد. با استفاده از این الگوریتم ممکن است رتبه شما در طول روز چندین بار تغییر کند.

آیا باید قوانین الگوریتم های جدید سئو سایت را رعایت کنیم؟

الگوریتم های جدید سئو سایت بسیار دقیق و حساس هستند. بنابراین اگر می خواهید سایت شما همیشه در صفحه نتایج گوگل رتبه بالایی داشته باشد باید حتماً به این قوانین پایبند بوده و آن ها را رعایت کنید. و همچنین در کنار رعایت برخی اصول نیاز است که برخی کارها را انجام ندهید. اگر شما به این قوانین توجه نداشته باشید و آن ها را رعایت نکنید، گوگل شما را جریمه می کند و در نتیجه رتبه شما مرتب پایین می آید. پایین آمدن رتبه شما منجر به کاهش ترافیک ورودی به سایت شما خواهد شد.

نتیجه گیری

در سال های اخیر مشاهده کردیم که هر چه الگوریتم های جدید سئو سایت پیشرفته تر می شوند، به نفع کاربران است. موتور جست و جوی گوگل این مسئله را در نظر گرفته است که بیشتر افرادی که سرچ می کنند دارای سطح دانش معمولی هستند و با نحوه انجام جست و جوی پیشرفته آشنایی ندارند. این افراد تنها از کلید واژه برای جست و جوی خود استفاده می کنند. مهندسان گوگل به دنبال این هستند که میزان رضایت کاربران از جست و جوی خود روز به روز بیشتر شود.

 

 

امتیاز ما
d8a7d8b5d988d984-d8b3d8a6d988-d8b3d8a7db8cd8aa
سئو

اصول سئو سایت

واژه کلیدی:سئو داخلی سایت

در این مقاله قصد داریم درباره سئو داخلی سایت و اموزش ان صحبت کنیم

سئو داخلی سایت چیست؟

سئو داخلی که از آن با عنوان های On-Site SEO و On-Page SEO نیز یاد میشود، به مجموعه اقداماتی اطلاق می گردد که با استفاده از بهینه سازی عناصر یک سایت، موجب افزایش رتبه و ترافیک سایت از موتورهای جستجو شوید. منظور از سئو داخلی، هم بهینه سازی محتوا و هم کدهای HTML وب سایت است. در نقطه مقابل سئو داخلی، سئو خارجی یا Off-Site SEO وجود دارد که شامل لینک های خارج از سایت شما و همینطور دیگر سیگنال هاییست که از محیط اینترنت به سمت سایت شما ارجاع داده می گردد.

به کلیه اقداماتی که در داخل یک سایت انجام می شود و شامل کد نویسی در داخل سایت می شود سئو داخلی سایت گفته می شود و هدف ان نیز افزایش رتبه سایت در گوگل است

سئو به طور کل شامل 2 بخش می شود

سئو داخلی و سئو خارجی مشاهده شده است با وجود این که بسیاری از طراحان تجربه کاری زیاد و مهارت زیادی نیز دارند اما توجهی به کد های داخلی و نوع نوشتن ان ها نمی کنند در ادامه چند تکنیک را که هر طراحی برای انجام سئو داخلی باید بداند را برای شما توضیح می دهیم

 1. عنوان پیج یا همان صفحه

عنوان صفحه را می توان یکی از مهم ترین موارد در انجام سئو داخلی به شمار اورد صفحه شما باید دارای یک عنوان مناسب باشد و در ان کلمات کلیدی به درستی قرار گرفته باشند زمانی که شما عنوانی را برای صفحه خود انتخاب می کنید اگر کاربری ان عنوان را در گوگل سرچ کند شانس پیداکردن عنوان نوشته شده توسط شما افزایش می یابد

برای مثال در همین مقاله عنوان صفحه ما می شود (اموزش سئو داخلی سایت )و اگر شخصی این مورد را در گوگل سرچ بزند صفحه ما برایش پیدا می شود

2.تگ توضیحات چیست

متاسفانه بسیاری ازطراحان به تگ توضیحات توجهی نمی کنند که موضوع بسیار مهمی نیز است

در تگ توضیحات شما باید در چند سطر و چیزی در حدود 150 کلمه برای گوگل توضیح دهید که موضوع مورد بحث شما درباره چیست و اگر گوگل ارتباطی بین عنوان نوشته شده توسط شما و توضیحاتی که در تگ داده اید پیدا نکند شمارا جریمه کرده و صفحه شما را اسپم شناسایی می کند

3.کلمه کلیدی چیست

این مورد یعنی نوشتن کلمه کلیدی دیگر خیلی در بحث سئو داخلی مطرح نمی شود اما اگر از ان استفاده کنید بد نیست

در هر صفحه می توانید یک کلمه کلیدی را تعریف کرده و درباره ان توضیح داده و تولید محتوا کنید

4. ساختاربندی(url) چیست

ساختار بندی در واقع مربوط به ادرس سایت مورد نظر می شود هر چقدر ادرس سایت کوتاه تر باشد توسط گوکل راحت تر شناسایی شده و نتایج بهتری را برای شما بالا می اورد یکی از عواملی که می تواند ادرس یک صفحه را بهینه سازی کند به کار بردن کلمات کلیدی در ان است و پیشنهاد ما این است که حداقل یک یا دوبار از کلمات کلیدی استفاده کنید

5.تگ های بدنه چیست

تگ بدنه درواقع به معنی بخش کردن ان است و نکته بسیار مهمی برای تولید محتوا و هم چنین محتوا نویسان است زیرا باعث خوانایی بیشتر نوشته و محتوای شما برای کاربران می شود و بخش بندی یک مطلب به طور معمول با بخش بندی عنوان بیان می شود معمولا برای عنوانئاصلی از تگ h1 استفاده می کنند و برای عناوین داخلی در یک متن نیز از تگ h2 استفاده می کنیم اما برای تگ کردن زیر عنوان ها از h3استفاده می کنیم و شما برای استفاده از این تگ ها محدودیت ندارید و به هر تعدادی که بخواهید می توانید از این تگ ها به خصوص برای بهینه سازی مطلب خود استفاده کنید

6.چگالی کلمات کلیدی چیست

یکی از نکات مهم در تولید محتوا استفاده از کلمات کلیدی است تا گوگل بتواند به راحتی ان را شناسایی کند و در نتایج جست و جوی شما ان را نشان دهد در گذشته برای این که سایتی در گوگل نشان داده شود باید از کلمات کلیدی در محتواها زیاد استفاده می شد اما هم اکنون این گونه نیست و استفاده زیاد از کلمات کلیدی نیز باعث می شود گوگل شما را جریمه کند طبق نتایج و امار بدست امده در یک متن شما باید 2تا 5 درصد کل یک متن از کلمات کلیدی استفاده کنید و بهتر است از کلمات کلیدی در اول پاراگراف ها استفاده کنید

7.عکس های خود را بهینه سازی کنید

استفاده از عکس در یک متن بدون شک بر جذابیت ان نوشته برای کاربران اضافه می کند اما باید از نظر سئو عکس های خود را رعایت کنید

برای اینکه عکسی در سئو بهینه شود و در جستجوهای عکس گوگل نشان داده شود، باید حتما از ویژگی ALT و Title در عکس استفاده شود. ویژگی Alt زمانی که عکس به هر دلیلی بارگذاری نشود، متن داخلی آن به جای عکس نشان داده می شود و در ویژگی Title وقتی که ماوس روی عکس قرار میگیرد، یک متن به جای آن نشان داده می شود

8.لینک دهی داخلی چیست

اغلب افراد فکر می کنند که لینک هایی که از سایت های دیگر وارد می شود، مهم است. هرچند که این لینک ها در سئو مهم هستند اما این ها نیستند. یکی از فاکتورهای مهم در افزایش سئو داخلی، ارتباط بین صفحات از لینک است. این لینک نه تنها باعث می شوند که کاربر به راحتی به تمامی صفحات شما پیمایش کند بلکه موتورهای جستجو هم می توانند از طریق این ارتباط تمامی صفحات را پیمایش کنند.

یک مزیت ارتباط دهی بین صفحات، زنده نگه داشتن آن ها است. اگر به صفحه ای هیچ لینکی داده نشود حکم صفحه بن بست و مرده را پیدا می کند و بعد از چند وقت از رده گوگل خارج می شود. برای اینکه بتوانید  سئو کل صفحات سایت خود را بهینه کنید، لازم است بین تمامی صفحات شما یک ارتباط داخلی برقرار گردد

امیدواریم از خواندن این مقاله استفاده کافی را برده باشید با تشکر از همراهی شما

پایان.

 

امتیاز ما
d8b3d8a6d988-d8b3d8a7db8cd8aa-asp-da86db8cd8b3d8aa
سئو

سئو سایت ASP چیست

سئو سایت ASP چیست؟

مقاله ای که امروز می خواهیم برای شما مورد بررسی قرار دهیم راجع به سئو سایت ASP است، با ما همراه باشید تا در این باره هر آن چه که باید بدانید را به شما بگوئیم.

از مهم ترین عواملی که می تواند باعث پیشرفت یک سایت شود، رعایت سئو آن است، سئو در واقع به شما کمک می کند تا سایت خود به بهترین شکل برای موتورهای جست و جو بهینه سازی کنید، منظور از بهینه سازی موتور جست و جو این است که سایت شما در بالاترین رتبه ی جست و جوهای مورد نظر قرار بگیرد، لازمه ی رسیدن به رتبه ی بهتر رعایت نکاتی همچون تولید محتوای با کیفیت و بدون کپی، به کار بردن کلمات کلیدی مرتبط، استفاده از محتوای ویدیویی، پادکست و… می باشد. در ادامه کمی تخصصی تر به این موضوع می پردازیم پس مطالعه این مطالب را از دست ندهید چرا که خالی از لطف نیست.

 • منظور از سئو سایت ASP چیست؟

زبان های برنامه نویسی متعددی وجود دارند که ASP یکی از آن هاست، منظور از سئو سایت ASP در واقع سایتی است که با استفاده از این زبان برنامه نویسی ایجاد شده، ASP مخفف عبارت Active Server Page به معنای صفحات سرور فعال می باشد. برای ساخت این زبان برنامه نویسی از تکنولوژی مایکروسافت استفاده کرده اند بدین معنا که زبان اسکریپت نویسی درون llS به اجرا در می آید. برای این که بتوانید اجرای llS داشته باشید باید حداقل ویندوز Nt 0.4 یا نسخه های بالاتر آن را در اختیار داشته باشید.

 • ASP چه کاربردهایی می تواند داشته باشد؟

اگر مقالات قبلی ما را خوانده باشید می دانید که هر یک از زبان های برنامه نویسی که معرفی کرده ایم کاربردهای خاص خود را دارد، این موضوع برای ASP نیز صدق می کند، از جمله کاربردهایی که برای این زبان برنامه نویسی می توان ذکر کرد بدین شرح است:

 • قادر به ویرایش، اضافه و تغییر تمامی محتواهای وب به صورت پویا می باشد.
 • می تواند به داده هایی که در فرم موجودند و یا پرسش هایی که کاربر دارد به بهترین شکل پاسخ دهد.
 • از دیگر کاربردهای ASP این است که می تواند به داده ها و پایگاه های داده دسترسی داشته باشد و نتایج را به مرورگر اطلاع دهد.
 • وب سایت ها را به شکل خاصی سفارشی سازی می کند تا برای کاربران مفید واقع شود.
 • مزیت دیگری که می توان برای آن نام برد این است که سرعت بسیار بالایی دارد زیرا از کلاس ها استفاده نمی کند علاوه بر آن به دلیل سادگی که دارد به راحتی می توان آن را به کار برد.
 • امنیت یکی از مباحث بسیار مهم برای وب سایت هاست که این نوع از زبان برنامه نویسی آن را فراهم می کند، ASP امنیت دارد از این نظر که کدهای آن برای مرورگرها قابل رویت نمی باشند.
 • سایتی که با استفاده از ASP ایجاد شود تا حد زیادی ترافیک شبکه را کاهش می دهد.
 • طراحی سئو سایت ASP چه مزیت هایی به همراه دارد؟

اگر تا به این قسمت از مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید می دانید که ASP کاربردهای زیادی دارد، بر همین اساس می توان گفت که مزیت های خاص خود را نیز دارد، برخی از این مزایا را در ادامه شرح داده ایم.

 • اولین و مهم ترین مزیتی که می توان برای این زبان برنامه نویسی نام برد این است که کدها برنامه هایی که بسیار پیچیده و بزرگ هستند را به طور چشم گیری کاهش می دهد، این موضوع سبب افزایش سرعت توسعه و همچنین کاهش هزینه ها می شود.
 • عملکرد کلی این برنامه بسیار بالاست به دلیل این که کدها را به صورت آنی کامپایل کرده و ذخیره سازی را تکنولوژی های هوشمند انجام می دهند.
 • از آن جایی که فریم ورک ASP.Net از زبان های زیادی پشتیبانی می کند در نتیجه شما حق انتخاب های متعددی خواهید داشت.
 • در صورتی که صاحبین وب سایت ها قصد تغییر پلت فرم خود را داشته باشند با استفاده از ASP می توانند این کار را انجام دهند.

 • نکاتی که باید در خصوص سئو سایت ASP بدانید

زمانی که در حال طراحی سایت خود با استفاده از ASP هستید باید به یکسری نکات توجه داشته باشید تا سایت شما دچار مشکلی نشود، نکات فوق بدین شرح می باشند:

 • الگوریتم های گوگل بسیار هوشمند شده اند یعنی زمانی که مطالب تکراری در سایتی ببینند آن را جریمه خواهند کرد پس از تکرار محتوا در سایت خود بپرهیزید.
 • سعی کنید هنگام انتخاب عنوان خلاقیت به خرج داده تا مناسب ترین عنوان را انتخاب کنید، در واقع توجه به این موضوع می تواند تاثیر مستقیمی روی رتبه بندی سایت شما داشته باشد.
 • از به کار بردن عناوین ثابت خودداری کنید.
 • بهینه سازی سایت راه های زیادی دارد یکی از آن ها برچسب تایتل است.
 • برای این که بتوانید به رتبه بندی خوبی دست پیدا کنید سعی کنید یک یا دو کلمه را به عنوان کلمه کلیدی در نظر گرفته و به نسبت کل محتوا آن را در متن به کار ببرید.
 • به جای استفاده از java script و CSS بهتر است کدها را بهینه سازی کنید.
 • تا جایی که می توانید viewstate را به کار نبرید.
 • به رابطه بین کدنویسی و محتوا دقت داشته باشید چرا که توجه به این موضوع می تواند ربته سایت شما را افزایش دهد.
 • بهینه سازی سایت خود را به نحوی انجام دهید که خزنده ی Crawler توانایی آنالیز آن را داشته باشد.
 • برای نمایش منوها و اطلاعات Flash / Silverlight را به کار نبرید.
 • تگ های <h1>، <h2>، <h3> و <strong> را به کار ببرید.
 • هنگام کد نویسی سعی کنید از تگ های HTML به طور منظم استفاده کنید.
 • زمانی که می خواهید اعتبار سایت خود بسنجید، اعتبار سنج HTML را مورد استفاده قرار دهید.
 • برای این که بتوانید رتبه سایت خود را افزایش دهید با استفاده از اعتبار سنج مشکلات موجود را پیدا کرده و به رفع آن بپردازید.
 • کدهایی که برای منبع خود استفاده می کنید را مورد تایید قرار دهید.

 

امتیاز ما
d987d8b1-d8a2d986-da86d987-d8a8d8a7db8cd8af-d8a7d8b2-d8aed8afd985d8a7d8aa-d8aad8b6d985db8cd986db8c-d8b3d8a6d988-d8b3d8a7db8cd8aa-d8a8
سئو

هر آن چه باید از خدمات تضمینی سئو سایت بدانید

هر آن چه باید از خدمات تضمینی سئو سایت بدانید

مقاله ای که پیش رو دارید در خصوص خدمات تضمینی سئو سایت است، اگر به این موضوع علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطالب با ما همراه باشید.

امروزه بسیاری از مشاغل در بستر اینترنت ایجاد شده و به فعالیت خود ادامه می دهند، اما لازمه ی پیشرفت آن داشتن یک سایت معتبر و خوب است، اما آیا می دانید چگونه می توان اعتبار یک سایت را افزایش داد، یکی از راه هایی که می توان سایت را به صورت قوی پیش برد، استفاده از خدمات تضمینی سئو سایت است، در ادامه هر آن چه باید در این باره بدانید را به شما خواهیم گفت.

 • سئو سایت چیست؟

پیش از این که بخواهیم به خدمات تضمینی سئو سایت بپردازیم بهتر است ابتدا مختصر توضیحی در خصوص سئو سایت داشته باشیم تا آن دسته از عزیزانی که در این باره اطلاعات کافی ندارند به خوبی با آن آشنا شوند. سئو یا Seo که مخفف شده عبارت Search Engine Optimization می باشد به زبان ساده به معنای بهینه سازی موتور جستجو است، به بیان دیگر سئو سایت را می توان راه و روش هایی دانست که با استفاده از آن ها وب سایت ها در جستجوی طبیعی رتبه ی بالاتری داشته باشند. هر چه سئو سایت بهتر و بیشتر رعایت شده باشد امکان دیده شدن آن توسط کاربران بیشتر خواهد شد. جالب است بدانید که سئو تنها یک نوع نیست و به موارد زیادی تقسیم می شود که در ادامه به آن می پردازیم.

 • انواع سئو

سئو انواع مختلفی دارد که به شرح زیر است:

 • سئو کلاه سفید

White Hat SEO یا سئو کلاه سفید به استراتژی هایی گفته می شود که گوگل آن ها را تایید می کند، به طور مثال صاحبین سایت ها خود برای به اشتراک گذاری محتواهای تولید شده تلاش می کنند، آن ها اولویت را مشتریان خود می دانند نه موتورهای جستجو، روش هایی را برمی گزینند که با استاندارهای گوگل مطابقت دارد. اگر برای سایت خود می خواهید از این روش استفاده کنید باید بگوئیم که ریسک بسیار کمی دارد اما به هزینه و زمان نیاز خواهد داشت تا به نتیجه برسد.

 • سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه یا Black Hat به مجموعه ای از استراتژی ها گفته می شود که کاملا بر عکس نوع قبلی است بدین معنا که استراتژی های آن با استاندارهای گوگل مطابقت ندارد، از این نوع سئو برای بالا بردن رتبه وب سایت در نتایج مورد جستجو استفاده می شود. در واقع این روش به نحوی الگوریتم های گوگل را دور می زند، لازم به ذکر است که استفاده از این روش ریسک بسیار بالایی دارد از این نظر که اگر گوگل متوجه این موضوع شود وب سایت مذکور را جریمه خواهد کرد.

 • سئو کلاه خاکستری

نوع دیگری از سئو وجود دارد که به سئو کلاه خاکستری معروف است، این سئو در واقع برای بهبود رتبه سایت در نتایج گوگل موثر است و از نظر گوگل نیز موردی ندارد، بسیاری از افراد که از این سئو برای سایت خود استفاده می کنند از آن رضایت کافی دارند چرا که موجب پیشرفت سایت آن هاست اما در آینده این امکان وجود دارد که به پنالتی گوگل دچار شوند، برای این که با چنین مشکلی مواجه نشویم باید اصول و قوانین گوگل را که آپدیت می شود دانست.

 • خدمات تضمینی سئو سایت شامل چه مواردی می باشد؟

از جمله خدمات تضمینی سئو سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وضعیتی که در حال حاضر سایت در آن قرار دارد را مورد بررسی قرار می دهد این بررسی از نظر محتوا، ساختار سایت، بک لینک ها، بهینه سازی کدهای سایت، سرعت لود سایت، ریسپانسیو و… می باشد.
 • از دیگر خدمات تضمینی سئو سایت می توان به آنالیز کامل رقبا پرداخت، سئو تمامی رقبای شما را شناسایی کرده و به بررسی نقاط قوت و ضعف آن ها می پردازد با این کار بهتر می توان سایت خود را توسعه داد.
 • حال نوبت به تحقیق در خصوص کلمات کلیدی است، بدین معنا که بهترین کلمه را از میان تمامی کلماتی که کاربران آن را جستجو کرده اند مشخص می کند تا کاربر روی آن مانور داده و سایت خود را بهینه کند.
 • تولید محتوای مناسب و با کیفیت موضوع دیگریست که جز خدمات تضمینی سئو سایت به شمار می آید، محتوای تولید شده باید مرتبط با موضوع بوده، کلمات کلیدی به نسبت کل متن برای آن رعایت شده باشد، فاقد هر نوع کپی و عکس لوگودار باشد و… به اصطلاح برای چنین محتوایی سئو رعایت شده است.
 • برای این که بتوان سایت قوی تر و بهتری داشت لازم است تا سئو داخلی نیز برای آن لحاظ شود بدین معنا که برای تمامی موارد مثل تایتل ها، توضیحات متا، بهینه سازی متن محتوا، قرار دادن تصاویر، لینک سازی داخلی، بهینه سازی سرعت سایت و… سئو داخلی رعایت شده باشد.
 • در مرحله بعد بایستی موارد ومشکلات فنی سایت برطرف شده تا برای موتورهای جست و جو خوانا باشد، از جمله اقدامات سئوی فنی با تکنیکال می توان به مواردی همچون ساخت و ثبت نقشه سایت، تنظیم فایل robots.txt، بهینه سازیURL، رفع انواع خطاها، افزایش سرعت سایت، رفع محتوای تکراری و نشانه گذاری اسکیما و… اشاره کرد.
 • علاوه بر مواردی که گفتیم موضوع دیگری نیز در این میان وجود دارد که از اهمیت خاصی برخوردار است، در واقع اگر این مورد برای یک سایت رعایت نشود می توان گفت که کار به صورت کامل انجام نشده است، ساخت بک لینک از سری عواملیست که تاثیر آن را می توان به صورت مستقیم احساس کرد. یک بک لینک باید به صورت طبیعی ایجاد شود نه توسط صاحبان سایت ها زیرا در این صورت از نظر گوگل غیر مجاز به حساب می آید.

توصیه می شود پیش از این که بخواهید برای سئو سایت خود هر نوع اقدامی انجام دهید ابتدا درباره آن با یک کارشناس در این زمنیه صحبت کنید و از آن مشاوره بخواهید.

با سپاس از همراهی همیشگی شما امیدواریم که رضایت مند بوده باشد، هدف از ارائه مطالب فوق آشنایی هر چه بیشتر شما با موضوع مربوطه بود.

 

d8b3d8a6d988-d8b3d8a7db8cd8aa-d8aad987d8b1d8a7d986
سئو

سئو سایت تهران

کلمه کلیدی: سئو سایت تهران

امروزه بسیاری از سایت ها، به عنوان روشی برای معرفی کسب و کار استفاده می شود. گسترش اینترنت و فضای وب به افراد کمک می کند که کسب و کار خود را در تمام دنیا معرفی کرده و به مشتریان خدمات ارائه کنند. نحوه چینش و ارائه محصول به مشتریان در کسب و کارهای اینترنتی بسیار حائز اهمیت است؛ برای رونق کارهای اینترنتی باید فروشگاه در معرض دید مشتری باشد. اصلی ترین راه برای پیدا کردن کسب و کارهای اینترنتی موتور جستجوی گوگل است. افرادی که می ‌خواهند کار اینترنتی موفقی را راه اندازی کنند، باید نحوه رسیدن به نتایج بالای موتور جستجوگر گوگل را به خوبی یاد بگیرند. این موضوع در پیشرفت شغلی آن ها بسیار موثر است. ما در این مطلب قصد داریم درباره سئو سایت تهران مطالبی را برای شما عزیزان ارائه کنیم، به شما پیشنهاد می ‌کنیم که تا پایان با ما همراه باشید.

نحوه سئو کردن سایت

 • سایت خود را به یک متخصص سئو سپارید

افرادی که قصد دارند یک کسب و کار و یا شرکت اینترنتی راه اندازی کند، ابتدا باید به طور رسمی یک سایت را راه اندازی کرده و با استفاده از ان شروع کسب و کار خود را اعلام کنند. افراد مبتدی معمولا در ابتدای راه اندازی سایت می بینند که کارایی لازم را ندارد، نکات خاصی وجود دارد که باید در مدیریت یک سایت ان ها را به طور کامل رعایت کرد؛ رعایت این نکات برای سئو سایت تهران الزامی است. بهتر است برای گسترش و ارتقاء یک سایت تجاری آن را به یک متخصص سئو بسپارید. فردی که سابقه سئو کردن سایت های مختلف را داشته باشد به راحتی می تواند مشکل سایت را پیدا کند. کلمه سئو مخفف Search Engine Optimization است و به معنای بهینه کردن سایت در موتور های جستجوگر است.

 • سئو کردن سایت گامی در جهت دیده شدن

تمام موتورهای جستجو از یک الگوریتم خاص برای رتبه دهی به سایت ها استفاده می کنند. با اجرای این قوانین روز به‌ روز سایت پیشرفت کرده و عنوان سایت در صفحات اول قرار می گیرند. سئو سایت تهران یکی از نیازهای افراد برای معرفی شدن در دنیای کسب و کار و تجارت اینترنتی است؛ با دانستن الگوریتم های موتور جستجوی گوگل، سایت ها به سختی با یکدیگر رقابت می ‌کنند، بنابراین ارتقاء سایت امری دشوار است. هر کسی که قصد دارد در رقابت تنگاتنگ موفق شود باید قوانین سئو کردن سایت را به خوبی بداند و آن ها را به کار گیرد.

سئو چیست؟ | طراحی سایت و اپلیکیشن موبایل | دیجیتالیفای

 • دستیابی به صفحه اول گوگل

بسیاری از کاربرانی که برای پیدا کردن مطالب مورد نیاز خود به موتور جستجوگر گوگل مراجعه می کنند، معمولاً رتبه های اول جستجو را مورد توجه قرار می دهند. طبق آماری که به دست آمده است حدود ۷۵ درصد از کاربران پیشنهاد های اول گوگل را مشاهده می ‌کنند، انجام یک سئو سایت تهران به صورت اصولی به افراد کمک می کند که در صفحه اول گوگل قرار بگیرند سایت هایی که در صفحه اول هستند شانس بیشتری برای کلیک کردن دارند.

چک لیست سئو ۲۰۲۰

 • جلب کردن اعتماد کاربران

معمولا سایت هایی که پر مخاطب و معروف تر هستند، بیشتر مورد توجه کاربران قرار می گیرند. جلب اعتماد کاربرانی یکی دیگر از نکاتی است که افراد باید در ارتقاء سایت خود از آن بهره بگیرند. طراحی کردن یک سایت خوب و استفاده از نظرات مثبت کاربران دیگر می ‌تواند به جلب اعتماد مخاطب کمک کند. جلب اعتماد کاربر و پیدا کردن مخاطب هدف یکی دیگر از کارهایی است که سئو سایت تهران به منظور ارتقاء سایت از آن استفاده می کند. معمولاً صاحبان سایت های تجاری که قصد فروش محصول دارند، باید محصولاتی ارائه کنند که از نظر کیفی وضعیت مناسبی داشته باشد. استفاده از راهکارهای سئو تنها برای تایید کردن کیفیت و اعتبار سایت است.

 • مخاطب خود را پیدا کنید

برای پیشرفت کسب و کار صاحبان سایت باید سوالاتی از قبیل محصولات برای چه سنی مناسب هستند؟ ، مخاطبان بیشتر خانم ها هستند یا آقایان؟، تحصیلات مخاطبان در چه سطحی است؟ بپرسند. شناختن مخاطب هدف یکی دیگر از راه های سئو سایت تهران برای ارتقاء کسب و کار اس.ت سئو کاران حرفه ای به راحتی می ‌توانند با استفاده از نرم افزار ها و روش های حرفه ای مخصوص به این پرسش ها پاسخ بگویند، بر اساس این پاسخ به این سوالات کالاها و خدمات طبقه بندی شده و در اختیار مخاطب در سایت قرار می گیرد.

 • به طور مداوم از سئو استفاده کنید

همان طور که می دانید الگوریتم ها و قوانین گوگل در حال تغییر و بروزرسانی است؛ ممکن است در طول یک سال گوگل چند بروزرسانی را در الگوریتم های خود به کار بگیرد. افراد نیز باید طبق اصول سئو بر اساس این تغییرات سایت را آپدیت کنند که این سایت در بالاترین کیفیت و در صفحه اول گوگل قرار بگیرد. یکی دیگر از وظایف سئو سایت تهران از سئو کاران حرفه ‌ای این است که قوانین جدید را شناسایی کرده و بر روی سایت مورد نظر پیاده کند.

 • مشکلات سایت را بررسی کنید

معمولا از سایت هایی که بازدهی بالایی ندارند، باید از سئو کردن سایت بهره بگیرند که مشکلات آن ها ریشه یابی شود؛ هر چه سریع تر این مشکلات از سر راه پیشرفت سایت برداشته شوند بهتر است. بعضی از مشکلات مثل تاخیر در آپلود شدن صفحات پیج، بالا بودن نرخ پرش و … از مشکلاتی فنی هستند، این مشکلات با راهکارهایی آسان برطرف می شوند. بعضی از مشکلات نیز نشات گرفته از محتوا هستند سئو سایت تهران با استفاده از متخصصان مجرب به راحتی مرتفع می گردند.

 • رقابت را جدی بگیرید

تمام کسب و کارهای اینترنتی از اهمیت سئو کردن سایت آگاهی کافی دارند و همیشه با سایت های دیگر در رقابت هستند. رقبا همیشه برای بهتر دیده شدن سایت نهایت تلاش خود را می‌ کنند تا بتوانند در در این رقابت پیروز شوند. با داشتن این آگاهی ارتقاء پیج کاری نسبتا دشوار است، اما سئو سایت تهران به راحتی می تواند جایگاه مناسبی را برای سایت ها پیدا کند.

 • هزینه های انجام سئو سایت

به طور کلی تمام هزینه هایی که برای انجام سئو سایت انجام می شود پرداخت هزینه نیست، بلکه هزینه کردن در راستای ارتقاء کسب در آمده است.

بهترین شرکت سئو سایت

مقاله سئو و بهینه سازی سایت - ویرگول

 

امتیاز ما
d8b3d8a7d8aed8aa-d8a8daa9-d984db8cd986daa9
سئو

ساخت بک لینک

کلید واژه: ساخت بک لینک EDU

آشنایی با چگونگی ساخت بک لینک EDU

یکی از مهم ترین مباحث در در سلسله مباحث مرتبط با سئو، مبحث لینک سازی است. دیدگاه های متفاوتی در مورد تاثیر بک لینک ها بر سئو وجود دارد. به فرآیند دریافت لینک از سایت های دیگر برای سایت خود را فرآیند لینک سازی یا بک لینک می گویند. یک لینک می تواند شامل متن یا تصویری باشد که با کلیک کردن بر روی آن کاربر به صفحه دیگری منتقل می شود. موتور جست و جوگر گوگل دارای ربات هایی است که در زمان بررسی یک صفحه علاوه بر محتوای آن صفحه، لینک های موجود در آن صفحه را بررسی و به صفحات لینک شده نیز مراجعه می کنند. این روند موجب شکل گیری مسیر حرکت ربات های گوگل در دنیای اینترنت می شود. راه های زیادی برای ساخت بک لینک ها وجود دارد. هدف ما در این مقاله بررسی نحوه ساخت بک لینک EDU می باشد.

روش های ساخت بک لینک EDU

برای ساخت بک لینک EDU روش های زیادی وجود دارد. روش های ساخت بک لینک ها را می توان به سه دسته تقسیم نمود:

ساخت بک لینک به روش کلاه سفید

در روش کلاه سفید، کاربران به صورت کاملاً طبیعی به شما لینک می دهند. بک لینک هایی که با روش کلاه سفید بوجود می آیند بسیار با کیفیت و ارزشمند هستند. اگر می خواهید لینک های خود را از طریق روش کلاه سفید ایجاد کنید حتما باید کل محتوای سایت شما با کیفیت و معتبر و تولید محتوا به صورت حرفه ای انجام شده باشد. اگر محتوای سایت شما باکیفیت باشد و سایت معتبری داشته باشید دیگران به سایت شما لینک می دهند.

ساخت بک لینک به روش کلاه خاکستری

در این روش شما بر اساس قوانین گوگل و به صورت طبیعی شروع به ساخت بک لینک ها می کنید.

ساخت بک لینک به روش کلاه سیاه

در روش کلاه سیاه، از روش های غیر قانونی برای ساخت بک لینک ها استفاده می شود. اگر از این روش برای ساخت بک لینک استفاده کنید، گوگل متوجه شده و شما را جریمه می کند. این جریمه شدن و کسب امتیاز منفی موجب تنزل رتبه شما در صفحه نتایج گوگل می شود. در بدترین حالت ممکن است گوگل شما را برای لینکی که به روش کلاه سیاه ساخته اید، شما را از نتایج گوگل حذف کند.

سئو سایت سریع

ویژگی های بک لینک EDU

بک لینک EDU دارای ویژگی های خاصی است که موجب بالا رفتن ارزش و اعتبار آن ها برای موتورهای جست و جوگر شده است:

 • تنها به سایت های موسسات آموزشی معتبر دامنه EDU داده می شود.
 • سایت هایی با دامنه EDU محتوای بسیار معتبر و با کیفیت دارند که این یه ویژگی بسیار مهم برای گوگل است
 • سایت هایی با دامنه EDU بازدیدکنندگان زیادی دارند و به سایت های زیادی هم ارجاع می دهند. در نتیجه اعتبار دامنه این سایت ها بسیار بالا است.
 • از آنجا که سایت هایی با دامنه EDU، گوگل پسند هستند، در نتیجه استفاده از آن ها تاثیر مثبت زیادی در سئو سایت ها دارد.

بک لینک چیست و چگونگی ساخت بک لینک های قوی

بک لینک EDU معتبر چه ویژگی هایی دارد؟

هر کدام از لینک ها دارای ارزش متفاوتی هستند. در ارزش گذاری لینک ها عوامل زیادی تاثیرگذار هستند. این عوامل را باید در زمان ایجاد بک لینک های EDU مدنظر قرار داد. با توجه به دشوار بودن ساخت بک لینک EDU این نوع لینک ها معمولا خریداری می شود. بک لینک EDU معتبر و ارزشمند باید یکسری ویژگی ها داشته باشد. هر چه ویژگی های بک لینک EDU بیشتر باشد قیمت آن هم بیشتر است. فاکتورهای مهم بک لینک آموزشی عبارتند از:

 • طبیعی بودن لینک گذاری
 • اسپم نبودن لینک گذاری
 • اعتبار دامنه
 • Dofollow بودن لینک
 • لینک گذاری همراه با متن مناسب

چگونگی ساخت بک لینک EDU بصورت رایگان

فرآیند ایجاد بک لینک، فرآیندی زمان بر و دشوار است. اما با توجه به تاثیر بسیار زیادی که بک لینک ها می توانند در ارتقای رتبه سایت ما داشته باشند، این دشواری را قابل تحمل کرده و می توان از آن چشم پوشی کرد. روش های زیادی برای ساخت بک لینک ها از جمله ساخت بک لینک EDU وجود دارد. روش هایی برای ساخت بک لینک، بدون خرید بک لینک EDU وجود دارد. البته این نوع بک لینک ها خیلی قدرتمند نیستند. در این قسمت روش هایی برای ایجاد بک لینک EDU اشاره می شود. شما باید با توجه به موضوع سایت خود یکی از روش هایی که مناسب است انتخاب کنید.

1- منابعی که با موضوع سایت شما مرتبط است را پیدا کنید

ایجاد کامنت در سایت هایی با دامنه EDU، یکی از شایع ترین روش های ساخت بک لینک EDU است. اما باید توجه داشت که سایت های آموزشی به علت اعتبار بالا هر کامنتی را تایید نمی کنند. بنابراین برای کامنت گذاشتن باید به دنبال سایت هایی بود که با موضوع سایت ما مرتبط هستند. البته کامنت گذاشتنی که در این نوع سایت ها تایید شود نیاز به تجربه دارد.

2- استفاده از صفحات شخصی

در دانشگاه ها و مراکز آموزشی اساتید و خیلی از دانشجویان دارای صفحات شخصی هستند. در این صفحات افراد نظرات و دیدگاه های علمی خود را بیان می کنند. ما می توانیم این صفحات را شناسایی و نظر کارشناسی خود را در خصوص یک مقاله بیان می کنیم. از این طریق می توان امیدوار بود که یک لینک EDU برای خود ایجاد کنیم.

3- هزینه دانشجویان را با وبلاگ های EDU پرداخت کنید.

برخی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی وبلاگ هایی با دامنه EDU به دانشجویان خود می دهند. شما می توانید با پرداخت مبلغی به دانشجویان از آن ها بخواهید که یک پست که حاوی لینک های شماست برای شما ایجاد کنند. البته اگر شما آشنایی داشته باشید که اینچنین وبلاگی داشته باشد می توانید این کار را بدون هزینه انجام دهید.

روش های نامعتبر برای ساخت بک لینک EDU

در بخش قبل تعدادی از روش های معتبر برای ساخت بک لینک EDU بصورت رایگان و مفید گفته شد. در این بخش برخی از تکنیک هایی که برای ساخت بک لینک وجود دارد اما فاقد ارزش و اعتبار هستند آورده می شود.

 1. رد و بدل کردن لینک با سایت هایی که خیلی ارزشمند نیستند آن هم به تعداد زیاد
 2. منتشر کردن مقالات خود در چندین شبکه اجتماعی مختلف به صورت اتوماتیک
 3. در سایت های تبادل لینک و دایرکتورها، سایت را ثبت کنید
 4. ساخت بک لینک انبوه از طریق استفاده از ابزارهای رایگان و غیر رایگان
 5. به­صورت دستی یا بوسیله ربات های موجود ارسال نظرات را به­صورت انبوره انجام دهید
 6. ایجاد چندین وبلاگ با هدف بازنشر محتوا در سایت های مختلف با هدف ساخت بک لینک

 

امتیاز ما