بهینه‌سازی تصاویر در سئو سایت نقشی غیر قابل انکار دارد. هر متنی مانند مقاله یا محتواهای دیگری که در سایتتان منتشر می‌سازید نیاز به دست‌کم یک تصویر دارند. بنابراین وجود تصاویر مناسب و بهینه می‌توانید در سئو محتوا و مطلب شما تاثیر به‌سزایی بگذارد. ما در این مقاله قصد داریم ۶ نکته مهم و تاثیرگذار برای بهینه‌سازی تصاویر در سئو سایت را در اختیارتان قرار دهیم.

  1. انتخاب تصویر مناسب: انتخاب تصاویر جذاب و مرتبط با موضوع بسیار حائز اهمیت است. بنابراین اولین نکته‌ای که برای بهینه‌سازی تصاویر سایت باید رعایت کنید این است که تصویری متناسب با موضوع انتخاب کنید.
  2. عنوان تصاویر: انتخاب عنوان مناسب، مختصر و مفید برای تصاویر می‌تواند در نمایش نتایج سرچ تاثیرگذار باشد. بنابراین حتما عنوان پیش‌فرض تصاویر را حذف و به‌جای آن از عنوانی مرتبط و مناسب استفاده کنید.
  3. حجم تصاویر: امروزه سرعت سایت یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار برای رتبه‌بندی سایت در نتایج سرچ موتورهای جست‌وجو مانند گوگل است. بنابراین حتما هنگام بارگذاری تصاویر در بخش‌های مختلف سایت حجم عکس‌ها را به کم‌ترین مقدار ممکن کاهش دهید.
  4. استفاده از متن جایگزین: متن جایگزین این قابلیت را دارد که اگر عکس به هر دلیلی برای کاربر نمایش داده نشود به‌جای تصویر قرار گرفته و در مورد عکس توضیح می‌دهد. این متن که با عنوان تگ alt نیز شناخته می‌شود می‌تواند با عنوان عکس یکسان باشد.
  5. فرمت تصاویر: بهتر است از فرمت‌های استاندارد JPEG، PNGو یا GIF برای نمایش عکس در سایتتان استفاده نمایید. در این بین تصاویر با فرمت JPEG معمولا از کیفیت بهتر و بالاتری برخوردار هستند.
  6. استفاده از یک تصویر در زوایای مختلف: این نکته به خصوص برای سایت‌هایی که محصولات خود را به‌صورت آنلاین می‌فروشند یا همان فروشگاه‌های اینترنتی از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که مشتریان هنگام خرید تمایل دارند تا محصول موردنظر خود را از زوایای مناسب و مختلفی مشاهده نمایند تا در تصمیم‌گیری دچار مشکل نشوند.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]