عنوان سئو چیست؟

عنوان سئو یا seo title بخشی از سایت شما است که کاربران پیش از ورود به سایتتان آن را می‌بینند و در نتایج موتورهای جست‌وجو نیز دیده‌ می‌شود. عنوان سئو می‌تواند متفاوت از محتوا صفحه شما باشد.

البته اگر با افزونه Yoast SEO آشنا باشید می‌دانید که این افزونه پیشنهادی درباره عنوان سئو صحیح در اختیار شما قرار می‌دهد. انی پیشنهادها می‌تواند گاها صحیح نبوده و کاملا نسبی باشند. ولی ما در این مقاله قصد داریم ۵ نکته مفید برای انتخاب عنوان سئو صحیح در اختیار شما قرار دهیم.

طول عنوان سئو را به‌درستی انتخاب کنید

همان طور که گفتیم گوگل برای نمایش عنوان سئو نتایج 600 پیکسل درنظر گرفته است. سعی کنید برای افزایش بازدهی نهایت استفاده از این فضا را داشته باشید. و با جملاتی جذاب و وسوسه کننده آن را پر کنید تا ذهن بازدیدکنندگان را درگیر کرده و برای کلیک روی لینک سایت تان ترغیب شوند.

سعی کنید عنوان سئو از حد قابل مشاهده برای کاربران طولانی‌تر نباشد

درست است که محدودیتی برای تعداد حروف عنوان سئو وجود ندارد و شما می توانید حتی از 100 حرف استفاده کنید اما اگر عنوان شما بیشتر از فضایی که گوگل برای آن در نظر گرفته است باشد، نصفه و نیمه نمایش داده می شود. افزونه Yoast SEO به شما کمک می کند تا طول مناسبی برای عنوان سئو خود داشته باشید.

 

حتما از کلمات کلیدی هدفتان در عنوان استفاده کنید

استفاده از کلمات کلیدی در عنوان امری ضروری محسوب می شود چراکه یکی از مهم ترین عناصری است که گوگل برای درک مفهوم صفحات سایت ها و دادن رتبه به آن ها مورد بررسی قرار می دهد. عدم توجه به این مسئله به شدت شانس کسب رتبه بهتر را کاهش می دهد.

 

حتما نام سایت یا برندتان را در آخر عنوان ذکر کنید

آخرین نکته این مقاله درباره برندسازی است. نام سایت یا برند شما باید به صورت واضح در عنوان سئو ذکر شود. وقتی افرادی که در گوگل در حال جستجو هستند بارها نام سایت شما را ببینند، حتی اگر بار اول روی آن کلیک نکنند، ممکن است وقتی برای دومین بار نام شما را در صفحه بعدی نتایج مشاهده کنند روی آن کلیک کرده و وارد سایت تان شوند. اگر می خواهید برندینگ موفق تری داشته باشید بهتر است حتما از نام برندتان در عنوان استفاده کنید زیرا در غیر این صورت ممکن است گوگل به صورت اتوماتیک عنوان شما را تغییر داده و نام سایت تان را به آن اضافه کند.

هرگز نوشتن عنوان سئو را فراموش نکنید

عنوان سئو باعث درک بهتر موضوع صفحه شما برای گوگل و افزایش بازدیدکنندگان سایت‌تان می‌شود به همین دلیل هرگز نوشتن آن را فراموش نکنید.

عنوان سئو در yoast

ارور عنوان سئو شما خیلی کوتاه است از عنوان بلندتری استفاده کنید یکی از ارور های رایج در افزونه yoast seo است. این ارور به معنی کوتاه بودن طول عنوان سئو است که متاسفانه در زبان فارسی درست تشخیص داده نمیشود با این حال بهتر از همان طول ۵۰ تا ۶۰ کاراکتر را به عنوان طول عنوان مناسب در نظر بگیرید و خودتان این امر را قضاوت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]