طراحی سایت …

عنوان مطلب: چگونه یک سایت کاریابی بی نقص طراحی کنیم؟ – بخش دوم

کلمه کلیدی: طراحی سایت

جنبه هایی که باید قبل از راه اندازی وب سایت جستجوی کار در نظر گرفته شود

حال بیایید نگاهی بیندازیم به جنبه های اولیه مرحله قبل از توسعه که باید در نظر داشته باشید.

  • مرحله 1: طاقچه خود را انتخاب کنید

از این قبیل جوانگراهای هیئت مدیره مانند Glassdoor ، Monster و Simply Hired بازار را با رویکرد “همه چیز برای همه” تسخیر کرده اند. آنها هر ثانیه اطلاعات مختلفی را از سراسر جهان جمع می کنند و رقابت در ابتدای کار با آنها واقعاً دشوار خواهد شد.

در این شرایط، ایده خوبی است که با یک بازار خاص شروع کنید، بازاری ایده آل و منحصر به فرد که هنوز تصرف نشده است. وب سایت خود را در یک حوزه حرفه ای خاص متمرکز کنید. به عنوان مثا ، در ابتدا می توانید یک بستر بازار آنلاین برای کارشناسان خلاق (طراحان، ویراستاران، نویسندگان، نقاشان)، رانندگان وسایل نقلیه یا متخصصان امور مالی شخصی ایجاد کنید.

هنگامی که اولین کاربران را وارد کشتی کردید و دیدید کالای پیشنهادی شما برای جامعه مفید و با ارزش است، می توانید با افزودن حوزه های حرفه ای جدید، بستر را گسترش دهید.

  • مرحله 2: مدل کسب درآمد را انتخاب کنید

اکثر وب سایت های معروف تابلوهای شغلی سیستم عامل های سودمند هستند. آنها با اجرای هزینه های مختلف درآمد کسب می کنند. بیایید نگاهی بیندازیم به 4 منبع رایج درآمد که به شما در کسب درآمد کمک می کنند.

هزینه ارسال

از کارفرمایان به دلیل درج لیست پیشنهادهای خود برای مدت زمان مشخصی، هزینه دریافت می کنید. به عنوان مثال، وب سایت Dice برای هر پست شغلی 30 روزه 395 دلار دریافت می کند.

هزینه دسترسی به CV

شما توانایی مشاهده کارنامه نامزدها یا دسترسی به پایگاه داده متقاضیان را با پرداخت هزینه برای کارفرمایان فراهم می کنید. وقتی تعداد زیادی از افراد جویای کار در این سیستم عامل هستند این یک مدل بسیار سودآور است.

هزینه اشتراک

وقتی کارفرمایان هزینه اشتراک ماهیانه را پرداخت می کنند، به آنها این فرصت را می دهید که تعداد نامحدودی از آگهی ها را در طول ماه ارسال کنند.

حق بیمه

این استراتژی به این معنی است که شما یک سری از قابلیت های رایگان و پولی را در اختیار کاربران پلتفرم قرار می دهید. ویژگی های بدون هزینه کاملاً نیازهای اصلی طرفین وب سایت را پوشش می دهد. یعنی اگر کاربران بخواهند چیزهای بیشتری دریافت کنند، می توانند حق بیمه را خریداری کرده و برخی از قابلیت های پیشرفته را دریافت کنند.

به عنوان مثال، Monster یک گزینه حق بیمه با قیمت 999 دلار در ماه ارائه می دهد که به شما امکان می دهد 150 CV را مشاهده کنید و 5 فرصت شغلی را همزمان به تعداد نامحدودی از متقاضیان ارسال کنید.

عملکرد مورد نیاز برای وب سایت مشابه

شما موضوع مورد نظر را انتخاب کرده و مرتبط ترین مدل های درآمد را انتخاب کرده اید. اکنون زمان آن فرا رسیده است که مهم ترین ویژگیهای طراحی سایت را تعریف کنیم که هم به کارفرمایان و هم به افراد جویای کار اجازه می دهد تا به اهداف خود برسند. ما برای راحتی شما عملکرد را به دو قسمت تقسیم خواهیم کرد.

کارفرمایان بخوانند

پروفایل شخصی

این ویژگی شرکت ها را قادر می سازد تا در مورد تجارت خود صحبت کنند، حوزه های اصلی فعالیت را مشخص کنند ، آمار و بررسی کارمندان را منتشر کنند، مزایا و اهداف آنها را در کوتاه مدت و بلند مدت نشان دهند و پیوندهایی به وب سایت ها و رسانه های اجتماعی وارد کنند.

لیست های شغلی

کارفرمایان آگهی خود را برای استخدام متخصص ارسال می کنند. این ویژگی اجازه می دهد تا تمام جزئیات مربوط به موقعیت را تعیین کنید: الزامات، مسئولیت ها، شرایط کار و پیشنهادات اضافی از یک شرکت.

جستجوی کارمندان

شرکت ها می توانند از یک سیستم فیلتر استفاده کنند که نتیجه ای را که کارفرمایان می خواهند بدست آورند مشخص می کند. عنوان شغلی، ایالت، شهر، فاصله (از یک کاندیدا تا محل کار)، سطح تحصیلات، مهارت های حرفه ای، تجربه، دانشکده های اضافی (مدیریت پروژه، حل مسئله، تفکر انتقادی، مهارت های رهبری و غیره).

افراد جویای کار بخوانند …

پروفایل شخصی

برای ایجاد یک حساب کاربری در سیستم عامل، داوطلبان باید آدرس ایمیل، رمز عبور، مکان را وارد کرده و رزومه خود را بسازند یا بارگذاری کنند. به این ترتیب متقاضیان برای ارسال CV خود یا ضمیمه كردن آنها در دسترس خواهند بود.

جستجوی آگهی

این ویژگی با استفاده از فیلترهای جستجو مختلف می تواند درخواست کار را با دقت بیشتری مشخص کند. به عنوان مثال، می توانید سطح حقوق، اندازه شرکت، همکاری غیر حضوری یا حضوری و غیره را انتخاب کنید.

مقایسه حقوق

داوطلبان می توانند سطح نرخ ها را برای موقعیت وارد شده در یک کشور، ایالت، شهر یا شرکت های مختلف بررسی کنند.

مشخصات کارفرما

در اینجا نامزدها فرصتی برای مشاهده اطلاعات شرکت ، دریافت لیستی از تمام فرصت های شغلی ، بررسی عکس ها و مهمتر از همه بررسی کارفرمایان از کارمندان و متقاضیان فعلی دارند.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

نوشته مرتبط

ارسال نظر