طراحی سایت …

عنوان مطلب: چگونه یک سایت کاریابی بی نقص طراحی کنیم؟ – بخش اول

کلمه کلیدی: طراحی سایت

وب سایت های کاریابی، انقلابی در روابط کارفرما و کارمند ایجاد کرده اند.. تمام کاری که شما باید انجام دهید بازدید از چنین بستری و وارد کردن جزئیات، موقعیت و انتخاب مناسب ترین گزینه برای استخدام یا درخواست است.

در این مقاله، خواهید فهمید که چه چیزی یک سایت کاریابی را بسیار مشهور و خاص می کند. علاوه بر این، ما در مورد چالش هایی که ممکن است قبل و در طی مراحل توسعه با آنها روبرو شوید، مواردی که قبل از شروع باید در نظر بگیرید و عملکردی که سیستم عامل شما باید داشته باشد، بحث خواهیم کرد. در کل، شما خواهید دانست که چگونه یک وب سایت کاریابی کارآمد با استفاده از 3 راه حل موثر ایجاد کنید.

وب سایت کاریابی چیست؟

داستان کوتاه، پلتفرمی است که در آن کارفرمایان پیشنهادات شغلی خود را لیست می کنند و نامزدهای مربوطه را جستجو می کنند. در طرف مقابل، متقاضیان رزومه خود را ارسال می کنند و به دنبال جای خالی مورد نظر می گردند. همچنین، یک وب سایت کاریابی می تواند همانند یک موتور جستجوگر در سراسر جهان باشد که پست های بسیاری از خدمات استخدام دیگر را جمع می کند و آن را در سیستم عامل قرار می دهد.

CV آنلاین

CV آنلاین برای کارفرمایان بسیار مناسب است زیرا آن ها نیازی به مرتب کردن رزومه های دستی ندارند. همچنین، توانایی تنظیم فیلترهای مختلف برای هر فرصت شغلی منتشر شده وجود دارد تا مدیریت CV های ارسالی راحت تر باشد.

به عنوان مثال، بیشتر وب سایت های معروف استخدام ATS (سیستم پیگیری متقاضی) را به عنوان فیلتر اصلی در اختیار کارفرمایان قرار می دهند. با در نظر گرفتن کلمات کلیدی و قالب کلی CV متقاضی، به طور خودکار تمام رزومه های نامناسب را حذف می کند. این امر اجازه می دهد تا شرکت ها از مرتب سازی رزومه های بی ربط و بی نظیر در نتیجه، صرفه جویی در وقت و زمان فرآیند استخدام جلوگیری کنند.

برای درک بهتر ، بیایید مختصراً مزایای چنین وب سایتی را بررسی کنیم:

تابلوهای شغلی

شرکت ها از تابلوهای رایگان و پولی برای تبلیغ جای خالی خود استفاده می کنند و متقاضیان را با مهارت ها و تجربیات خاص در یک حوزه خاص تبلیغ می کنند.

تحقیق کارفرما

این به جویندگان کار اجازه می دهد مشخصات شرکت را مشاهده کنند، بررسی ها را بخوانند و رتبه بندی سایر متقاضیان را مشاهده کنند.

حال بیایید نگاهی به برخی از چالش ها بیندازیم:

اصالت اطلاعات

از نظر ارتباطات مجازی، اثبات صحت داده های ارائه شده بسیار دشوار است. هم جویندگان کار و هم کارفرمایان تا مصاحبه شخصی نمی توانند به اطلاعات کاملا اعتماد کنند.

اتفاقاً، این واقعیت منجر به ظهور روزانه تعداد زیادی کلاهبردار برای جمع آوری اطلاعات شخصی یا فریب کاربران می شود.

فرکانس بروزرسانی پایگاه داده

برخی از وب سایت های استخدام به طور مرتب پایگاه کارفرما / کارمند را که منجر به پیشنهادات کاری قدیمی یا نامزدهای استخدام شده می شود ، به روز نمی کنند.

مروری بر میز جستجوی کار

با توجه به حجم بازار، تعدا آگهی ها واقعاً بسیار زیاد است. درواقع، غول های مرتبط با اشتغال نیز وجود دارند: Glassdoor ، Monster ، JobisJob ، Simply Hired ، ZipRecruiter ، CareerBuilder ، Jooble. (سایت هایی کاریابی)

با این حال، مطابق با مشاغل مشابه و رتبه بندی اشتغال SimilarWeb 2019 ، با داشتن بالاترین بازدید وب و نرخ پرش بسیار پایین، هنوز مقام اول را در این بین دارد.

چالش های اصلی ایجاد وب سایت جستجوی شغل

هنگامی که تصمیم به ایجاد چنین بسترهای نرم افزاری گرفتید، باید چالش های اصلی را که ممکن است قبل و یا بعد از راه اندازی یک بازار آنلاین ظاهر شود، درک کنید. این به شما کمک می کند از آن ها بگریزید.

عدم تطابق نامزدها

این بدان معناست که متقاضی ممکن است مطابقت خوبی برای یک شرکت داشته باشد، اما پس از آن بیش از حد صلاحیت دیده می شود یا مهارت های حرفه ای لازم را ندارد. از طرف دیگر، جای خالی شغل نیز ممکن است حتی پس از گذراندن مصاحبه برای نامزد بی ربط باشد.

در درجه اول، این مشکل توسط الگوریتم های منسوخ شده و مطابقت با نتایج بر اساس SEO ایجاد شده است. اگر یک نامزد از تعداد مناسب یا کافی “کلمات کلیدی مناسب” استفاده نکند، ممکن است مسئله عدم تطابق ظاهر شود.

یکی از راه حل های خوب استفاده از فناوری های هوش مصنوعی است. به عنوان مثال، غول بزرگی مانند IBM نرم افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی را اجرا می کند که رزومه نامزدها را انتخاب می کند. اصل عملیات بسیار ساده و قدرتمند است: الگوریتم، CV متقاضیان و پروفایل های شبکه اجتماعی آن ها را کنترل می کند تا داده های بیشتری در مورد یک نامزد جمع آوری کند. پس از آن، برنامه با مهارت های متقاضی مطابقت داده می شود تا مناسب ترین جای خالی شغل را فراهم کند.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

نوشته مرتبط

ارسال نظر