طراحی سایت …

عنوان مطلب: چند زبان برتر برنامه نویسی برای طراحی سایت در سال 2021 – بخش اول

کلمه کلیدی: طراحی سایت

سلام بچه ها ، اگر می خواهید در سال 2021 به یک توسعه دهنده وب تبدیل شوید اما مطمئن نیستید که کدام زبان برنامه نویسی برای توسعه وب بهترین است، باید بگویم که به سایت خوبی مراجعه کرده اید. پیش از این، من بهترین دوره های توسعه وب و نقشه راه توسعه دهنده وب را به اشتراک گذاشته ام و امروز، در مورد 5 تا از بهترین زبان برنامه نویسی برای توسعه وب در سال 2021 صحبت خواهم کرد.

جمله ای در مورد “ابزار مناسب برای کار مناسب” وجود دارد و بسیار در زبان برنامه نویسی کاربرد دارد. همه زبان های برنامه نویسی یکسان طراحی نشده اند و به همین دلیل برای همه موارد به همان اندازه خوب نیستند.

به عنوان مثال جاوا ، زبان برنامه نویسی مورد علاقه من برای نوشتن کد سمت سرور عالی است اما نمی توانم از آن برای توسعه frontend استفاده کنم. در گذشته تلاش هایی به صورت نوشتن کد پویا در Servlet و JSP با استفاده از کد جاوا وجود داشت اما این مشکلات بیش از حل آنها بود.

در اینجاست که دانستن زبانهای مختلف برنامه نویسی به شما کمک می کند تا بتوانید زبان برنامه نویسی مناسبی برای شغل خود انتخاب کنید. به عنوان مثال ، جاوا برای ایجاد backends بهترین است اما JavaScript برای frontend و backend بهترین است و جای تعجب نیست که این زبان برتر برنامه نویسی برای توسعه وب است.

بنابراین ، با این اعلامیه به 5 زبان برنامه نویسی برای توسعه وب در سال 2021 غوطه ور می شویم.

بدون اتلاف وقت بیشتر ، در اینجا لیستی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای توسعه وب وجود دارد که به ترتیب اهمیت و محبوبیت آنها ارائه شده است.

اگرچه ، نیازی به یادگیری همه این زبانهای برنامه نویسی نیستید، یکی از زبانهای مورد علاقه خود را انتخاب کنید و مطابق با نیاز شما باشد. اگر گیر کرده یا گیج شده اید، JavaScript را انتخاب کنید.

1. جاوا اسکریپت

شکی نیست که JavaScript پادشاه توسعه وب است و احتمالاً محبوب ترین زبان در میان توسعه دهندگان وب است. همچنین این تنها زبانی است که به شما امکان می دهد برنامه های وب ، چه پیش رو ، و پشتیبان و همچنین برنامه های تلفن همراه (React Native) ایجاد کنید.

قدرت جاوا اسکریپت فقط این نیست که می تواند با استفاده از Nodejs در مرورگر و سرور اجرا شود بلکه از چارچوب ها و کتابخانه های بسیار خوبی که برای توسعه وب و توسعه برنامه دارد نیز قابل استفاده است.

به عنوان مثال، می توانید از React.js و Angular برای frontend ، Nodejs برای backend و React Native برای ایجاد برنامه های موبایل کراس پلتفرم (هم اندروید و هم iOS) استفاده کنید.

اگر شما با یک حرفه توسعه وب شروع می کنید ، من به شما بسیار توصیه می کنم که Javascript را در سال 2021 بیاموزید.

2. پایتون

Python زبان دیگری است که در سال اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. گرچه دقیقاً جدید نیست و آزمون زمان را گذرانده است، اما احتمالاً همه کاره ترین زبان برنامه نویسی در حال حاضر است.

می توانید از پایتون برای توسعه وب، Data Science ، Scripting و Automation استفاده کنید. مشابه جاوا اسکریپت ، پایتون از پشتیبانی گسترده جامعه نیز برخوردار است و دارای چارچوب ها، کتابخانه ها و ابزارهای مفید بسیاری است که می تواند به شما در ایجاد سریع یک برنامه وب کمک کند.

به عنوان مثال، می توانید از Django برای ایجاد برنامه های کامل وب استفاده کنید. اگر می خواهید کنترل بیشتری داشته باشید، می توانید از Flask، چارچوبی مینیمالیستی برای توسعه وب نیز استفاده کنید.

پایتون همچنین یک زبان برنامه نویسی خوب برای یادگیری کدنویسی است ، بنابراین اگر در دنیای توسعه نرم افزار تازه وارد هستید ، انتخاب پایتون می تواند یک شروع عالی باشد ، نه فقط برای توسعه وب بلکه برای یک حرفه برنامه نویسی کلی.

3. TypeScript

TypeScript مورد علاقه شخصی من و یک زبان برنامه نویسی مدرن برای توسعه وب است. درست مثل C و C ++ ، TypeScript را می توان به عنوان JavaScript ++ در نظر گرفت اگرچه به اندازه C ++ محبوب نیست.

قسمت خوب TypeScript این است که نوع امنیتی را در کد JavaScript اضافه می کند و این بدان معناست که می توانید خطاهای ناخوشایند مربوط به نوع JavaScript را در مرحله توسعه پیدا کنید.

همچنین توسعه کد شی گرا برای JavaScript آسان است و چندین ابزار رفع اشکال داخلی TypeScript توسعه وب را واقعاً آسان می کند.

اگر شما مجبورید یک زبان برنامه نویسی مدرن برای یادگیری در سال 2021 انتخاب کنید ، من به شما توصیه می کنم که TypeScript را یاد بگیرید.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

نوشته مرتبط

ارسال نظر