هماهنگ‌سازی سایت با نسخه‌های موبایل ازجمله عوامل تاثیرگذار و مهم در سئو و بهینه‌سازی سایت محسوب می‌شود. به‌طورکلی منظور از هماهنگ‌سازی سایت با نسخه‌های موبایل یا همان ریسپانسیو بودن سایت این است که سایت را به‌گونه ای طراحی کنیم که با ابعاد و رزولوشن دستگاه‌های مختلف مانند گوشی‌های هوشمند و تبلت و … سازگاری داشته باشد. این عامل به‌دلیل پوشش همگانی دستگاه‌ها سبب بهینه‌سازی سایت شما خواهدشد.

اگر سایت شما با نسخه‌های موبایل سازگاری ندارد برای ریسپانسیو کردن آن دو راه پیش رو دارید: اول اینکه قالب سایت را به‌صورت ریسپانسیو و سازگار با نسخه موبایل، باز طراحی کنید و یا تغییرات خاصی روی آن انجام دهید. البته مورد دوم زمانی موثر است که برنامه‌نویسی قالب کاملا صحیح انجام شده باشد و نهایتا با چند تغییر ساده، شرایط هماهنگ‌سازی با نسخه موبایل به وضعیت مطلوب برسد.

 ریسپانسیو کردن سایت چگونه روی سئو تاثیر می‌گذارد؟

یکی از دلایل بسیار مهم این است که در سال‌های اخیر علاقه‌ مردم به استفاده از گوشی‌های هوشمند و جست‌وجو از طریق موبایل افزایش یافته است از این رو گوگل نیز در  سال‌های اخیر به‌سوی موبایل و کاربران موبایلی روی برگردانده است. بنابراین در دنیایی که بیش از ۷۰ درصد کاربران سرچ و جست‌وجوهای خود را از طریق موبایل انجام می‌دهند ریسپانسیو بودن سایت هم جزیی از واجبات حساب می‌شود.

نکته دوم که بسیار حائز اهمیت است این است که الگوریتم  Google Mobile Friendly، به‌گنه‌ای طراحی شده است که سایت‌های ریسپانسیو یا واکنش‌گرا را در اولویت نمایش نتایج موبایلی قرار می‌دهد.

کلام آخر

پس در دنیایی که ساکنانش برای گذراندن اموراتشان، ازکارهای ساده مانند گرفتن تاکسی گرفته تا کارهای پیشرفته‌تری مانند تحقیق و توسعه، از گوشی‌های هوشمند خود استفاده می‌کنند، لازم است سازگار با آن‌ها عمل کرده و جهت راحتی استفاده کاربران کسب‌وکار خود را نیز سازگار و هماهنگ با گوشی‌های هوشمند آن‌ها طراحی کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]