اگر به سئو سایت علاقه مند هستنید، اگر به فکر بهینه سازی سایت خود هستید، حتما دوست دارید برخی نکات مهم سئو در این مورد بدانید. در این سری پست های مربوط به نکات سئو سایت شما را با الفبای سئو آشنا می کنیم.

 

نکات سئو سایت

 1. اگر سایت خود را سئو نکنید، بازدیدکننده و در نتیجه ترافیکی از سمت موتورهای جستجو نخواهید داشت. زیرا موتورهای جستجو نمی توانند شما را پیدا، دسته بندی، و رتبه دهی کنند و نمی فهمند اساس تجارت شما بر مبنای چه ماهیت یا کلمه کلیدی است.
 2. سئو درون سایتی و سئو برون سایتی هر دو لازمه ی بهینه سازی سایت شما هستند. بدون ترکیبی از هر دوی این موارد نمی توانید نتیجه ی چشم گیری در موتورهای جستجو به دست بیاورید.
 3. همین الان سئو سایت خود را شروع کنید. هر چه بیشتر این کار را به فردا بیاندازید، دیرتر می شود. زیرا رقبای شما زا شما جلوتر خواهند رفت. و در نتیجه به دست آوردن رنکینگ خوب برای سایت شما سخت تر می شود. به همین نسبت نیز موتورهای جستجو شما را دیرتر ایندکس می کنند.
 4. رقابت و رقبای خود را بشناسید. بررسی کنید ببینید رقبای شما در صفحه ی اول گوگل چه می کنند، شما باید بهتر از آن ها عمل کنید تا از آن ها جلو بزنید. باز هم باید سئو درون سایتی و برون سایتی را اصل کار قرار دهید.
 5. هیچ دو وبسایتی شبیه هم نیستند. یک استراتژی سئویی که برای وبسایت الف جواب داده لزوما برای وبسایت ب نیز جواب نخواهد دادو زیرا متغیرهای بسیاری وجود دارد.

 6. سئو سایت لزوما پروسه گران و هزینه بری نیست. شما می توانید با برخی سرمایه گذاری های اندک نتایج چشم گیری بگیرید. اگر زمان خود را صرف تولید محتوای خوب کنید نتایج فوق العاده ای در بهینه سازی سایت خود به دست خواهید آورد.
 7. نتایج سئو سایت آنی نیستند. اقدامات سئو سایتی که امروز انجام دادید ممکن است امروز نتیجه ندهد و حتی ممکن است تا هفته ها توسط موتورهای جستجو شناسایی و امتیازدهی نشود. پس صبور باشید و به کیفیت محتوا به عنوان صدر موضوع اهمیت دهید. باز هم می گویم که با خودتان، با موتورهای جستجو و با کاربر صادق باشید.
 8. هر چه وبسایت شما تازه کار تر باشد باید صبور تر باشید. این یک اصل مهم است که موتورهای جستجو سایت ها قدیمی تر را بیشتر دوست دارند. خزنده ها سایت های کهنه کار را بهتر ایندکس می کنند. اعتماد سازی و کسب اعتماد زمان می برد و تا زمانی که هر دوی این موارد را به دست نیاوردید نمی توانید مطمئن باشید که از سایت های قدیمی تر بتوانید پیشی بگیرید.
 9. هیچ وقت فکر نکنید که کار سئو سایت شما تمام شده. سئو سایت پروسه مستمری است و رقبای شما همیشه در حال تولید محتوا و بهینه سازی هر چه بیشتر سایت خود هستند. شما نیز نباید دست بردارید. اگر می خواهید سایت شما همچنانرتبه ی بالاتری در موتورهای جستجو به دست بیاورد و بازدیدکننده ی بیشتری جذب کند و در نتیجه فروش بیشتری داشته باشید، باید همیشه مستمرا به بهینه سازی سایت خود توجه کنید. سایت خود را به روز کنید و کاربر را منتظر محتوا و به روز رسانی ها مستمر بگذارید.
 10. با آپدیت های الگوریتم ها به روز شوید. برای به دست اوردن رتبه ی خوب در رنکینگ های موتورهای جستجو باید تکنیک های سئو سایتی را اتخاذ کنید که به روز باشند. یعنی باید با موتورهای جستجو آپدیت شوید. همانطور که پیشتر نیز گفتیم، یک تکنیک سئو سایت که تا قبل از این جواب می داد ممکن است دیگر جواب ندهد و به همین دلیل هم هست که ما همواره به دانش به روز شده در زمینه سئو سایت و بهینه سازی سایت تاکید می کنیم.
 11. نیازی نیست که وبسایت خود را به موتورهای جستجو ارائه کنید. موتورهای جستجو خودشان این کار را می کنند. خوشبختانه آنقدر پیشرفت کرده اند که نیاز نباشد شما برای آن ها اعلام حضور کنید.
 12. مستقیما از گوگل پند بگیرید. از طریق راهنمای وبمستر، و ویدیوهای کمکی وبمستر از چهارچوب های عملی سئو سایت مطلع شوید.
 13. ریسک پنالتی گوگل را به جان نخرید. برخی تکنیک های سئو سایت نتایج چشم گیری در مدت زمان اندکی خواهند داشت. این تکنیک ها اما غالبا ریسکی هستند و ممکن است موجب پنالتی شدن سایت شما شوند. پنالتی گوگل باعث محو شدن شما از نتایج جستجو ها و در نتیجه کاهش بازدید کننده و افت کسب و کار شما می شود. پس با جناب گوگل صادق باشید.
 14. در نهایت این خود شما هستید که برای همه ی تکنیک های سئو سایت خود مسئول هستید. موتورهای جستجو کاری ندارند که شما مقصر هستید یا خیر. این که کار سئو سایت شما را شخص سئوکار دیگری انجام می دهد هیچ ربطی به موتورهای جستجو ندارد پس در استخدام یک سئوکار حرفه ای و صادق، جدی باشید.
 15. کنسول سرچ گوگل را راه بیاندازید و از آن استفاده کنید. برای این که بفهمید کدام کلمه کلیدی و کدام صفحه ی محتوایی برای سایت شما بیشتر ترافیک آور است و خیلی نکات دیگر، از کنسول سرچ گوگل استفاده کنید.

در این سری مقالات مربوط به نکات سئو سایت، شما را با نکاتی کلیدی در این زمینه آشنا می کنیم. این سری مقالات در پست های بعدی ادامه خواهد داشت. پس با ما همراه باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]