طراحی سایت …

عنوان مطلب: نکاتی که باید در مورد تصاویر در طراحی سایت بدانید – بخش دوم

کلمه کلیدی: طراحی سایت

از تصاویر معنی دار استفاده کنید

هنگام استفاده از تصاویر مهم است که بدانید چرا. فقط از آنها برای خلاص شدن از شر فضای سفید بیش از حد استفاده نکنید یا بخاطر اینکه شنیده اید مردم آنها را دوست دارند. برای هر تصویر در سایت خود، باید بتوانید به دو سوال پاسخ دهید. (1) چرا آن تصویر را انتخاب کردید و نه تصویری متفاوت؟ (2) چرا تصویر را در محلی که قرار داده اید گذاشته اید و نه در جای دیگری؟ اگر پاسخ هیچ یک از این دو سوال را نمی دانید، باید یک دقیقه وقت بگذارید و در مورد آن فکر کنید. به خاطر داشته باشید که فقط باید از تصاویری استفاده کنید که به نوعی از محتوای شما پشتیبانی می کنند. به این دلیل باشد که آنها برخی از اطلاعات مربوطه را نشان می دهند، زیرا آنها نکته ای را که شما در جای دیگر بیان می کنید اثبات می کنند یا احساسی را پشتیبانی می کنند که پیام شما را پشتیبانی می کند.

افراد واقعی نشان دهید

تصاویر انسانی روشی بسیار موثر برای جذب بازدیدکنندگان است. ما دوست داریم که عناصر انسانی موجود در وب را تشخیص دهد. این باعث می شود احساس کنیم که در واقع با سایر انسانها در ارتباط هستیم ، نه تنها با برخی از وب سایت های رمزگذاری شده. به خصوص چهره انسان های دیگر توجه ما را به خود جلب می کند و نه تنها این ، ما حتی خط دید آنها را دنبال می کنیم. هنگام استفاده از تصاویر با چهره در طراحی خود ، دوباره بررسی کنید که در آن مکان ها ممکن است توجه را به خود جلب کنند. همچنین ، به تصاویر موجود برنگردید ، اما از عکسهایی با کیفیت بالا از افرادی استفاده کنید که واقعاً با شخصیت سایت شما مطابقت دارند.

تصاویر پس زمینه جو ایجاد می کنند

تصاویر پس زمینه یک روش عالی برای ایجاد یک فضای منحصر به فرد در سایت شما یا ایجاد یک فوریت در مورد بازدید سایت شما از موضوعات سایت شما است. اطمینان حاصل کنید که می خواهید تصویر پس زمینه شما چه تاثیری بر بازدیدکنندگان شما بگذارد. سپس آن را در طرح خود پیاده سازی کرده و آزمایش کنید تا مطمئن شوید تأثیر مطلوبی دارد. نکته ای که در تصاویر پس زمینه وجود دارد این است که به راحتی سایت شما را بهم ریخته نشان می دهد ، به عنوان مثال اگر تمایز مشخصی بین پس زمینه و محتوا وجود نداشته باشد. این مجموعه سایت ها را برای چند نمونه عالی از وب سایت های دارای تصاویر پس زمینه بزرگ که کار می کنند ، بررسی کنید.

اجازه ندهید گرافیک ها مانند تبلیغات بنری به نظر برسند

چیزی که واقعاً می خواهید از آن اجتناب کنید این است که تصاویر موجود در سایت خود را مانند تبلیغات بنر نشان دهید. مردم تبلیغات را دوست ندارند و در طول سال ها با موفقیت آموخته اند که آنها را نادیده بگیرند. بنابراین هنگام قرار دادن تصاویر به صورت بنر یا در بالای سایت خود یا در کنار آن ، احتمال اینکه افراد به سادگی آنها را نبینند خوب است. در این حالت ، می توانید یا آنها را به هیچ وجه نمایش ندهید و سایت خود را تمیز نگه دارید ، یا شکل و موقعیت آنها را تغییر دهید تا بهتر در طراحی شما ادغام شوند.

برچسب زدن تصاویر قابل کلیک

استفاده از تصاویر به جای متن برای پیوندها به یک امر محبوب تبدیل شده است. به طور کلی ، این چیز بدی نیست زیرا تصاویر پتانسیل بیشتری برای جلب توجه دارند و معمولاً بزرگتر نیز هستند و کلیک آنها را آسان تر می کند. با این حال ، نباید فراموش کنید که به آنها برچسب بزنید. در حالی که پیوندهای متنی خوب از قبل خودشان توصیفی هستند، اما بسیاری از تصاویر به تنهایی قابل توضیح نیستند و بنابراین نیاز به برچسب گذاری دارند تا به مردم بگویند به کجا پیوند می خورند.

اطمینان حاصل کنید که تصاویر سایت شما را کند نمی کنند

تصاویر می توانند تأثیر زیادی در تجربه کاربر یک وب سایت داشته باشند. در عین حال ، آنها می توانند سرعت یک سایت را کاهش دهند و با این کار یک تجربه مثبت را خنثی می کنند. خوشبختانه امروزه ارتباطات اینترنتی به ما امکان می دهد بسیاری از تصاویر را سریع بارگذاری کنیم – اگر در خانه هستیم، یا در دفتر کار خود هستیم، یا در یک کافه با اینترنت پرسرعت. با این حال ، اگر افرادی از طریق تلفن همراه به وب سایت شما دسترسی پیدا می کنند یا اگر از ارتباطی استفاده می کنند که هنوز با استانداردهای معمول ما مطابقت ندارد ، مهم است که تصاویر خود را بهینه کنید. به عنوان مثال می توانید اندازه آنها را بهینه کنید، یا از تصاویر کوچک برای پیش نمایش تصاویر بزرگتر استفاده کنید.

نتیجه

در حالی که از بسیاری از رسانه های مختلف می توان برای افزایش تجربه کاربر یک وب سایت استفاده کرد. تصاویر هنوز هم متداول ترین و همچنین جهانی ترین رسانه هستند. ما تصاویر را دوست داریم زیرا مناسب برای تعامل اند و به خاطر سپردن آنها آسان است. در صورت استفاده منطقی، تصاویر می توانند توجه بازدید کنندگان شما را جلب و هدایت کنند، احساسات را برانگیخته و اعتماد ایجاد کنند.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

نوشته مرتبط

ارسال نظر