طراحی سایت …

عنوان مطلب: نکاتی که باید در مورد تصاویر در طراحی سایت بدانید – بخش اول

کلمه کلیدی: طراحی سایت

استانداردهای وب بطور مداوم افزایش می یابد و انتظارات ما از یک وب سایت را تغییر می دهد. ما می خواهیم به سرعت اطلاعات پیدا کنیم ، می خواهیم معاشرت کنیم ، می خواهیم سرگرم شویم و … کلید طراحی وب سایت های کارآمد ، جذاب و شخصی استفاده از طیف گسترده ای از رسانه های جذاب است.

چه نوع رسانه ای؟ در واقع هر چیزی که می توانید در وب سایت خود برای انتقال پیام استفاده کنید ، مانند فیلم ، صدا ، گرافیک یا تصویر. اگرچه هر یک از این موارد می تواند به بهبود تجربه کاربر کمک کند ، رسانه هایی که انتخاب می کنید باید با تمام انتظارات ، توانایی ها و محدودیت های آنها برای گروه هدف اصلی شما مناسب باشد. همچنین دستگاههایی را که افراد برای دسترسی به سایت شما استفاده می کنند و محدودیت های فنی همراه آن در نظر بگیرید.

به عنوان مثال ، فیلم ها می توانند راهی عالی برای جذب بازدیدکنندگان شما باشند. با این حال ، دستگاه آنها ممکن است شرایط فنی برای تماشای فیلم را برآورده نکند. صوتی هم همینطور. تصور کنید که یک تور صوتی بسیار آموزنده در سایت خود ارائه می دهید. افرادی که به تنهایی در دفتر کار خود نیستند یا هدفون خود را در دست ندارند ، به احتمال زیاد به آن گوش نخواهند داد.

در حال حاضر بیایید بر روی رسانه ای تمرکز کنیم که همیشه برای افزایش تجربه کاربر کار می کند – البته اگر با دلیل استفاده شود: تصاویر. در اینجا ده راهنما آورده شده است که به شما کمک می کند از هر تصویر در سایت خود بیشترین بهره را ببرید.

مردم تصاویر را بر متن ترجیح می دهند

ما فقط تصاویر را دوست داریم. یک وب سایت بدون هیچگونه تصویری خسته کننده است و حتی با طراحی زیبا ، بسیاری از ما احتمالاً وب سایتی را که تصاویر زیادی دارد ترجیح می دهیم. چرا؟ دلایل زیادی وجود دارد که دلیل جذاب بودن ما در تصاویر را توضیح می دهد. به عنوان مثال ، اطلاعات بصری بسیار راحت است. ما به جای خواندن متن زیاد ، که وقت و تلاش می برد ، ترجیح می دهیم به سرعت یک تصویر یا نمودار را اسکن کنیم. سپس ، تصاویر می توانند انواع احساسات و خاطرات را تحریک کنند ، که باعث جذابیت آنها می شود. همچنین ، بسیاری از افراد می توانند اطلاعات بصری را بهتر بخاطر بسپارند و اغلب به اشتراک گذاری آن از محتوای نوشتاری آسان تر است. سرانجام ، تصاویر بسیار بهتر از متن می توانند از موانع زبانی عبور کنند.

تصاویر جلب توجه می کنند و سبب برانگیخته شدن احساسات می شوند

تصاویر راهی آسان برای بهبود تجربه کاربری وب سایت شما هستند. 90 درصد از کل اطلاعاتی که ما درک می کنیم و به مغز ما منتقل می شود ، بصری است. تصاویر می توانند به شما در جلب توجه و هدایت دید بینندگان کمک کنند. هنگام ارائه اطلاعات مهم می توانند از ارزش بالایی برخوردار باشند. همچنین تصاویر محرک احساسی عالی هستند که می توانید برای جلب بازدیدکنندگان خود و درگیر کردن آنها با مطالب خود از آنها استفاده کنید.

لوگوها به کاربران در جهت یابی کمک می کنند

تصویری که به احتمال زیاد در هر وب سایتی پیدا خواهید کرد ، آرم شرکت است. آرم ، با انجام دو کار ، نقش بسیار ویژه ای ایفا می کند. در ابتدا ، به بازدیدکنندگان کمک می کند تا یک وب سایت را شناسایی کنند و به آنها احساس اطمینان می دهد که در مکانی که می خواهند قرار دارند. دوم ، هنگام نشان دادن آرم خود در هر صفحه از سایت ، بازدید کنندگان شما می توانند مطمئن باشند که هنوز سایت شما را ترک نکرده اند. سعی کنید همیشه آرم را در همان نقطه قرار دهید. به ویژه هنگامی که محتوای مختلفی را ارائه می دهید که به طرح سایت دیگری نیاز دارد ، ارائه این عنصر سازگار شناسایی می تواند بسیار ارزشمند باشد.

محدود کردن تصاویر

به دلایل زیادی تصاویر عالی هستند ، اما اطمینان حاصل کنید که اولویت آنها را خیلی زیاد قرار ندهید. تصاویر در بالای صفحه وب بسیار پراهمیت و کاربردی هستند. بنابراین بخشی که مردم می توانند بدون نیاز به پیمایش مشاهده کنند ، با ارزش ترین املاک و مستغلات سایت شما است. نه به این دلیل که مردم تمایل به پیمایش ندارند ، بلکه به این دلیل که این قسمت اولین بخشی است که مردم هنگام ورود به سایت شما مشاهده می کنند و شما باید از آن عاقلانه استفاده کنید. به دیگران دلیلی برای پیمایش و مشاهده بقیه سایت خود بدهید. اگر تصاویر شما نقش فعالی در این راهنمایی دارند ، پس آنها را به اندازه دلخواه خود بزرگ کنید. با این حال ، اطمینان حاصل کنید که آنها محتوای مهم تر ، آموزنده یا جذاب را به زیر فشار برسانند.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

نوشته مرتبط

ارسال نظر