برای درک اینکه سئو سایت کلاه سیاه چیست بهتر است اول مقاله ی مربوط به سئو سایت کلاه سفید را بخوانید. سئو سایت کلاه سیاه، شامل تکنیک هایی می شود برای فریب دادن موتورهای جستجو و دستکاری در نتایج رتبه بندی. ما این متن را برای شما به اشتراک می گذاریم تا بدانید در سئوی سایت خود چه کارهایی را نباید بکنید. مطمئن باشید که سئو سایت کلاه سیاه اگرچه ممکن است در کوتاه مدت جواب بدهد اما در دراز مدت کسب و کار شما را به خطر می اندازد. خواندن این مقاله برای کسانی که سئو سایت خود را به شبه متخصصین می سپارند نیز الزامی است تا بدانند چه بلایی سر سایتشان می آید.

 

سئو سایت کلاه سیاه

سئو سایت کلاه سیاه شامل تکنیک هایی می شود که موتورهای جستجو تایید نمی کنند. به عبارتی مخاطب خود را موتورهای جستجو قرار می دهند و نه کاربر نهایی. این اصطلاح از نمادشناسی فیلم های وسترن استخراج شده که در آن کاراکترهایی با کلاه سفید آدم های  خوبی بودند و کاراکترهایی با کلاه سیاه آدم های بدی. سئو کلاه سیاه  باعث spamdexing می شود. این تکنیک ها عبارتند از:

تکنیک های سئو سایت کلاه سیاه

  1. بین صفحات ایندکس شده توسط موتورهای جستجو صفحاتی که کاربر به آن ها هدایت می شود تمایز باشد.
  2. یک نسخه از صفحه برای خزنده های موتورهای جستجو ذخیره شده باشد و نسخه ی دیگری برای کاربر. این روش نوعا سئوی پنهان اطلاق می شود.
  3. مخفی کردن یا غیر قابل رویت کردن بخشی از متن، مثلا با تکنیک هایی مانند استفاده از فونت های بسیار ریز یا استفاده از رنگ پس زمینه برای فونت میتوان بخشی از متن را غیر قابل مشاهده کرد. همچنین می توان با استفاده از تگ کامنت یا تگ های noscript و noframe بخشی از متن را در مرورگرها مخفی کرد.
  4. دستکاری در کلمات کلیدی به نحوی که با محتوای سایت ارتباطی نداشته باشد. تکرار بیش از حد کلمات کلیدی نیز با عنوان keyword stuffing شناخته می شود و نوعی تکنیک سئو سایت کلاه سفید است.
  5. استفاده از صفحات بی کیفیت اما انباشته شده از کلمات کلیدی
  6. استفاده از وبسایت های mirror که مطالب یکسان اما آدرس های مختلفی دارند.
  7. استفاده از gateway که برای موتورهای جستجو طراحی شده اند و نه کاربر. gateway ها یا همان گذرگاه ها صفحاتی جعلی هستند که پر از محتوای مناسب هستند اما به صفحات اصلی لینک نشده اند. به این صورت که در جستجوی گوگل کاربر صفحه ای را می بیند که هرگز به آن هدایت نمی شود. موتورهای جستجو که هر روز نیز هوشمند تر می شوند به سرعت این گذرگاه ها را شناسایی کرده و آن ها را در نهایت اسپم یا پنالتی می کنند.
  8. استفاده ی نادرست از متا تگ ها به صورتی که با اهداف تجاری تبلیغاتی باشد.
  9. هر روشی که با هدف بهبود رنکینگ یا رتبه بندی سایت باشد و توسط موتورهای جستجو تایید نشده باشد جز تکنیک های سئو کلاه سیاه شناخته می شود و ما اکیدا توصیه می کنیم از این نوع تکنیک های سئو سایت بپرهیزید زیرا در نهایت چیزی عایدتان نمی شود. کاملا صادقانه محتوای سایت خود را بهینه سازی کنید.

جهت دریافت مشاوره در زمینه سئو سایت همین حالا با ما تماس بگیرید!

سئو مکانیک مکانیک سئو شماست!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]