سئو سایت و رتبه سایت

رتبه سایت یا page rank عبارت است از رتبه سایت شما در صفحات موتورهای جستجو با تجوه به یک کلمه کلیدی مشخص. page rank اعتبار سایت شما را نشان می دهد که بر مبنای طول عمر سایت شما و ترافیک سایت و سایر جنبه های بهینه سازی و سئو سایت تعیین می شود. رتبه سایت اگرچه به تنهایی فاکتور دقیقی برای اعتبار سایت نیست اما شاخصه قابل قبولی برای افزایش بازدید و در نتیجه درامدزایی سایت شما می باشد به شرطی که سایت خود را با کلمات یا عبارات کلیدی درست که هدف مرتبط را مخاطب قرار می دهد بهینه سازی و سئو سایت کرده باشید. در گوگل می توانید سایت های بی شماری را برای تعیین پیج رنک سایت خود پیدا کنید کافیست عبارت page rank online check را در گوگل سرچ کنید.

 

سئو سایت و page rank

هر یک از موتورهای جستجو الگوریتم های مشخصی را برای اعتبار دهی به سایت ها دارند. برای مثال در موتور جستجوی گوگل هرچه لینک ورودی به سات شما بیشتر باشد، ترافیک سایت شما بیشتر باشد، و طول عمر سایت شما بیشتر باشد و سایت شما مستمرتر به روز شود اعتبار سایت شما بیشتر خواهد بود. بر این اساس اگر سایت شما طول عمر بالا داشته باشد و لینک های ارزشمندی از سایت های ارزشمند با  اعتبار بالا دریافت کند، نهایتا اعتبار کلی سایت شما بالا می رود.

 

اهمیت پیج رنک در سئو سایت

اگر پیج رنک را فاکتوری از یک تا ده تعیین کنید، هرچه عدد سایت شما بالاتر باشد اعتبار سایت شما نیز بهتر خواهد بود. این شاخص که اولین بار در سال 1996 توسط سرجی برین ابداع شد، از الگوریتم های پیچیده ای پیروی می کند. برای مثال با این که تاکید زیادی بر تاثیر لینک های ورودی در پیج رنک می شود، لینک های نوفالو  در اعتبار رنک تاثیری ندارد. برای لینک سازی نیز باید محتوای خوب تولید کنید تا کاربارن سایت شما مطالب سایت شما را در شبکه های اجتماعی و سایت های دیگر بازنشر کنند و در نتیجه میزان محبوبیت و قدرت سایت خود را بالا ببرید. پس همانطور که می بینید پیج رنک یک عامل غیر مستقیم بر بهینه سازی و سئو سایت است. برای اطلاع از سایت هایی که به سایت شما لینک داده اند می توانید عبارت link:yourdomain.com را با جایگزینی آدرس سایت خود در گوگل جستجو کنید. سایت های اسپم تاثیر منفی بر سئو سایت شما دارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]