سئو سایت موبایل فرندلی

سئو سایت موبایل فرندلی اصطلاحی است که با پررنگ تر شدن حضور کاربران موبایلی در نتایج جستجوها اهمیت یافت. موبایل فرندلی یا mobilegeddon با در نظر گرفتن یک سری مولفه های سئو سایت، وب سایت شما را روی صفحات موبایل تنظیم می کنند تا به جای چیدمان پیکسلی، هر المان در صفحه سایت شما با توجه به اندازه نمایشگر شما چیده شود. در سئو سایت موبایل فرندلی باید اندازه فونت سایت شما با توجه به اندازه نمایشگر قابل تغییر باشد، دکمه ها و لینک ها بسیار نزدیک به هم نباشد و فایل های css  و js را بلاک نمی کنند. حالت ریسپانسیو یک سایت موبایل فرندلی شما را از اسکرول چپ و راست (افقی) خلاص می کند و کافیست تنها به صورت عمودی اسکرول کنید تا تمام مطالب سایت را ببینید.

 

اهمیت سئو سایت موبایل فرندلی

تحقیقات اخیر نشان می دهد که چهل درصد کاربران اینترنتی تنها و انحصارا از گوشی موبایل خود در موتورهای جستجو سرچ می کنند. و این یک روند رو به رشد است. طبق تحقیقات گوگل در سال 2015، هشتاد درصد مردم برای سرچ از یک گوشی موبایل هوشمند استفاده می کنند. شصت و هفت درصد از یک کامپیوتر خانگی و شانزده درصد از تبلت. این درحالی است که نزدیک به شصت درصد کاربران اینترنتی از بیش از یک دستگاه استفاده می کنند و تعداد کاربرانی که از گوشی موبایل یا تبلت برای سرچ در گوگل اصلا استفاده نمی کنند تنها چهارده درصد است. این خود اهمیت یک طراحی و سئو سایت موبایل فرندلی و ریسپانسیو را نشان می دهد. جالب تر این است که کاربران موبایلی دوبرابر بیشتر از کاربران کامپیوتری زمان خود را در اینترنت می گذرانند. بنابراین اگر شما سایت خود را برای این کاربران موبایلی بهینه سازی کنید می توانید توجه انها را به خود جلب کنید و در نهایت با افزایش ترافیک، درامدزایی خود را نیز چند برابر کنید.

بهینه سازی و سئو سایت برای موبایل

تحقیقات گوگل نشان می دهد که در حالی که کاربران کامپیوتری در هشت صبح اوج فعالیت خود را دارند، کاربران موبایلی عصرها و برای چند ساعت ترافیک بالایی در سرچ یا جستجوها دارند. کاربرام موبایلی هم چنین در طول ساعات مختلف روز نیز حضور پررنگی دارند. بنابراین بهتر است در تولید محتوا ذائقه و زمان بندی هر یک از این کاربران را نیز مد نظر قرار داد. در راستای سئو سایت موبایل فرندلی باید حجم سایت را حداقل و سرعت سایت را بیشتر کرد تا سایت رتبه بهتری در نتایج جستجو و رنکینگ گوگل کسب کنید. سئو سایت موبایل فرندلی محور یکی از اصول مهم مد نظر آپدیت های اخیر گوگل است و اگر سایت شما موبایل فرندلی نباشد شانس خود را برای صفحه اول گوگل به شدت از دست می دهید. عبارت موبایل فرندلی را همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید می توانید در کنار لینک سایت خود در گوگل ببینید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]