سئو سایت در افزایش ترافیک سایت

افزایش ترافیک سایت در معنای ازدحام کاربران به سمت سایت شما می باشد که هر کاربر می تواند فرصت بازاریابی شما را تقویت نماید. افزایش ترافیک سایت علاوه بر اینکه می تواند منجر به فروش خدمات و محصولات شما می شود می تواند فرصت بازاریابی و تبلیغات برای دیگر سایت ها را نیز برای شما ایجاد نماید که آن نیز برای شما فرصت های سودآوری را ایجاد می آورد. امروزه بسیاری از سایت های پرترافیک به واسط بنرهای تبلیغاتی مبالغ بسیاری را به جیب خود وارد کرده اند. اما حال چگونه می توانیم افزایش ترافیک سایت خود را ایجاد نماییم و در این میان سئو سایت چه نقشی را در ترافیک سایت ما می تواند ایجاد نماید.

منابع ترافیک سایت و سئو

اگر بخواهیم مبابع ترافیکی سایت را بیان نماییم دسته ای از موارد زیر می باشند.

ترافیک ارجاعی

ترافیک از موتورهای جستجو

ترافیک مستقیم

در این میان ترافیک وارد شده از سمت موتورهای جستجو بیشتر درصد را برای سایت ها دارند. در واقع بیشتر درصد ترافیکی که سایت ها برای خود کسب نموده اند ترافیک وارد شده از سمت موتور های جستجو به ویژه گوگل می باشد. این جمله بیانگر اهمیت سئو سایت و بهینه سازی سایت می باشد. زیرا متریک های سئو سایت براساس پارامترهای الگوریتم های گوگل بنا یافته است. پس پیاده سازی پروسه سئو سایت می تواند درصد ترافیک وارد شده از سمت گوگل و دیگر موتورهای جستجو را افزایش دهد.

نقش سئو سایت در ترافیک

اگر بخواهیم تحلیلی از نقش سئو سایت در ترافیک بیان نماییم باید بگوییم که موتورهای جستجو بویژه گوگل مهم ترین مزیت و خصیصه ای که دارند این می باشد که مناسب ترین ترافیک و بازار هدف را به سمت سایت هدایت می نماید. در واقع اگر بخواهید شما مشتریان و کاربران سایت خود را تعریف نمایید افرادی هستند که نیازمند محصول و یا خدمات شما می باشند. حال کاربران نیز در جهت رفع نیاز و سوالات خود کلمات کلیدی و یا تیترهایی را در موتورهای جستجو درج می نمایند و به واسط آن لیستی از سایت های مرتبط را خواهند یافت. در واقع مهم ترین خصیصه سئو سایت این خواهد بود که مناسب ترین جامعه هدف را به سمت سایت هدایت می نماید. علاوه بر این پارامترهای سئو سایت یعنی اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی و نیز تولید فیلم ویدیویی به همراه لینک در سایت های ویدیویی، از آیتم هایی هستند که می تواند ترافیک را به سمت سایت شما هدایت نماید.

جهت دریافت مشاوره در زمینه سئو سایت همین حالا با ما تماس بگیرید!

سئو مکانیک مکانیک سئو شماست!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]