سئو سایت با پیج رنک چه ارتباطی دارد؟

پیج رنگ عددی ست از صفر تا ده که گوگل به سایت ها می دهد اما اینکه در سئو سایت اثرگذار است، باید گفت که گوگل پیج رنک را برداشته است. پیج رنک در واقع به منظور بیان عمر سایت و عمر دامنه بوده است. یکی از متریک هایی که در سئو اثر می گذار عمر سایت است و از این رو پیش از این در روند سئو سایت اثر داشت. در ادامه در خصوص پیج رنک و اثر آن در سئو سایت خواهیم پرداخت.

پیج رنک به چه منظوری در سئو است؟

عمر سایت و عمر دامنه به عنوان متریکی اثرگذار در سئو می باشد. از این رو گوگل در گذشته به سایت ها عددی را از 0 تا 10  تخصیص داد. سایت هایی که معتبرتر هستند و عمر دامنه بیشتری دارند پیج رنک بالا تری داشتند و روند بهتری را در سئو سایت می گرفتند. اما پس از مدتی خرید دامنه رنک دار مطرح گردید که به واسط آن افراد به دنبال یافتن دامنه های رنک دار می رفتند تا در روند سئو سایت خود پیشی گیرند. این رفتار موجب شد که گوگل به مرور زمان بحث پیج رنک را کم رنک تر نماید و حال که اکنون پیج رنک به طور کلی در سئو سایت اثری ندارد.

گوگل عمر دامنه را چگونه در سئو اثر می دهد؟

عمر دامنه و عمر سایت در سئو سایت اثرگذار می باشد اما با برداشته شدن پیج رنک حال چگونه عمر دامنه و عمر سایت را آنالیز می نماید. گوگل عمر دامنه و عمری که سایت در آن کلمه کلیدی کار می کند ، عمر صفحه سایت شما را نیز بررسی می نمایید. هر چه سایت ها قدیمی تر باشد و عمر دامنه در آن زمینه بیشتر باشد روند مثبت تری را در سئو سایت خواهید داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]