09225413091

اگر نحوه ی کار کردن با وردپرس را بدانید، سئو سایت برایتان راحت می شود.

شاخص گذاری: اینکسینگ یا شاخص گذاری یعنی سایتتان را در موتورهای جستجو لیست کنید. می توانید این کار را با اضافه کردن URL سایتتان انجام دهید. وقتی وبسایت شما در موتورهای جستجو ثبت شود، اتوماتیک سایتتان را برای آپدیت چک می کند.
پرمالینکس: ساختار دیفالت URL سایت شما در سئو سایت تاثیر دارد. معمولا ساختار دیفالت URL به صورت نام سایت شما به علاوه ی تاریخ و نام پست است. شما می توانید با خلاص شدن از شر تاریخ، نتایج بهتری در سئو سایت خود بگیرید. برای این کار به تنظیمات بروید. در منوی پرمالینکس، ساختار کاستوم را انتخاب کنید و در قسمت مربوطه عبارت /%postname% را درج کنید.

تنظیمات داخلی سایت و سئو سایت

حال اگر می خواهید سایت خود را با توجه به تنظیمات داخلی صفحه بهینه سازی کنید به این موارد توجه کنید:

کلمات کلیدی خود را در جای درست قرار بدهید. مهمترین قسمت ها برای کلمات کلیدی عبارتند از: تیتر، meta description، و هدینگ ها. درست است که پر کردن meta description ضرروی نیست، با پر کردن این قسمت به موتورهای جستجو کمک می کنید تا بفهمند که برای شما چه چیزی مهم است. بهتر است کلمات کلیدی تان را بولد و در آغاز تیترها، هدینگ ها و ابتدای متن قرار دهید.

از کلمات کلیدی درست استفاده کنید:
 از عبارات کلی بپرهیزید. عباراتی مثل رستوران ایتالیایی یا تعمیر خودرو بیش از حد کلی هستند. از کلمات کلیدی طولانی برای افزایش شانس بالا آمدن سایتتان استفاده کنید. کلمات کلیدی طولانی عبارات چند کلمه ای مانند رستوران ایتالیایی تهران یا تعمیر خودرو در منزل هستند. در واقع رقابت با کلمات کلیدی کلی بسیار سخت است. می توانید از نام شهر، کشور و یا نام خاص محصولات یا برندها و اسم اشخاص استفاده کنید.

محتوای زیادی بنویسید. هرچه محتوایتان بیشتر باشد شانس بالا آمدن رتبه ی سایت شما در صفحات گوگل بیشتر می شود.

محتوای ارزشمند و جامع و مفید در هر صفحه و هر پست بگذارید. اگر محتوای سایت شما برای کاربر مفید و ارزشمند نباشد، یا اگر مستقیما کپی پیست شده باشد، هیچ کمکی به سئو سایت شما نمی کند و بهتر است بی خیالش شوید.

صفحات سایت تان را بیش از حد طولانی یا مختصر نکنید. وقتی صفحاتتان خیلی طولانی باشد شانس افزایش صفحاتتان را از دست می دهید. اگر محتوای شما طولانی است آن را بشکانید تا در صفحات متعددی تقسیم شوند و با افزایش تعداد صفحات، رتبه سایت خود را بالا ببرید. حداقل کلمات هر صفحه باید ۲۵۰ کلمه باشد. در غیر این صورت صفحه ی شما از نظر موتورهای جستجو بی اهمیت تلقی می شود.

از انکور تکست های درست استفاده کنید. برای اطلاعات کافی در مورد انکور تکست ها و نکاتی که باید رعایت شود به پست مربوطه بروید.

از لینک های خارجی در حد اعتدال استفاده کنید. لینک خارجی لینکی است که به وبسایت دیگری اشاره می کند. اگر مثلا بیش از ۵۰ بار در یک صفحه به لینکی خارجی اشاره کنید، ریسک این را به جان می خرید که از نظر موتورهای جستجو “لینک فارم” link farm شناخته شوید که باعث پنالتی یا کاهش رتبه ی سایت شما می شود.

در نهایت همانطور که همیشه گفته ام، همیشه با برنامه ی گوگل انالتیکس یا برنامه های مشابه تحلیل کنید تا ببینید چه کلمه ی کلیدی به سایت شما ترافیک بیشتری می دهد تا آن کلمه ی کلیدی را تقویت کنید. اگر صفحاتی دارید که ترافیک نمی گیرند، آن ها را بهبود بدهید. از ابزار گوگل وبمستر تولز و ابزار بینگ وبمستر تول برای مشکلات احتمالی در وبسایت خود با خبر شوید. امیدواریم با این نکات بتوانید سئو سایت خود را بهتر انجام دهید.