تست رایگان کرونا در منزل تهران 24 ساعته

مقدمه

تست کرونا امروزه برای برخی افراد به‌ویژه افرادی که بیشتر در اجتماعات هستند و یا دچار علائم بیماری کرونا می‌شوند و همچنین مسافران و … در اولیت قرار دارد. مراجعه به مراکز درمانی مختلف برای انجام تست کرونا به طور مرتب می‌ تواند وقت گیر و خسته کننده باشد و هزینه زیادی را دربر گیرد. بنابراین برخی سازمان ها و ارگان ها در پی ارائه خدمات درمانی و انجام تست کرونا رایگان در منزل تهران برخواستند.

به دنبال این خدمات ارائه شده شهروندان محترم تهران می توانند به راحتی با ثبت درخواست خود از طریق پیامک یا تماس از طریق سایت ما از خدمات تست کرونا رایگان در منزل تهران بهره مند شوند.

اما پیش از هر چیز، یعنی قبل از ثبت درخواست، لازم است مواردی را در مورد اینکه آیا نیاز به انجام تست کرونا هست یا خیر بدانید. همچنین شما میتوایند پس از خواندن این مقاله جهت اطمینان خاطر بیشتر از پشتیبانان سایت ما مشاوره رایگان دریافت نمایید. و سپس درخواست خود را جهت انجام تست کرونا رایگان در منزل تهران به ثبت برسانید.

به طور کلی اگر علائمی مانند سرماخوردگی، سرفه، تب یا از دست دادن ناگهانی بویایی یا چشایی دارید، می توانید آزمایش تست کرونا رایگان در منزل را انجام دهید تا ببینید آیا به ویروس کرونا مبتلا شده اید یا خیر. این کار به ما کمک می کند تا شیوع ویروس را کنترل کرده و از یکدیگر محافظت کنیم.

برخی از شایع ترین علائم بیماری کرونا چیست؟

شایع ترین علائم COVID-19 تب، سرفه خشک و خستگی است. علائم دیگر که کمتر رایج است و ممکن است برخی از بیماران را تحت تاثیر قرار دهد شامل از دست دادن حس بویایی و چشایی، بدن درد، سردرد، گلودرد، احتقان بینی، قرمزی چشم، اسهال یا مشکلات پوستی است. چنانچه به طور جدی و شدید دچار این علائم شدید حتما درخواست خود را جهت تست کرونا رایگان در منزل تهران به ثبت برسانید.

اگر با فرد مبتلا به COVID-19 تماس داشته باشیم از کجا بدانیم که ما نیز مبتلا شده ایم؟

شواهد نشان می دهد که افراد حدود 48 ساعت قبل از شروع علائم عفونی می شوند، اما هنگام بروز علائم، حتی اگر علائم خفیف و غیر اختصاصی باشند، نیز ناقل هستند و نیاز به مراقبت دارد. به نظر می رسد که افراد آلوده به نوع دلتا ممکن است زودتر دیگران را آلوده کنند (در کمتر از دو روز!).

داده های موجود نشان می دهد که بزرگسالان مبتلا به COVID-19 خفیف تا متوسط بیش از 10 روز پس از شروع علائم، ناقل باقی می مانند.

به طور خلاصه تحت شرایط زیر بهتر است تست کرونا انجام دهید:

  • در صورت داشتن علائم شدید. (علائمی که در قسمت بالا ذکر شد)
  • پس از تماس با فرد مبتلا به کرونا

افراد واکسینه شده تحت چه شرایطی می توانند تست کرونا در منزل را انجام دهند؟

افراد کاملاً واکسینه شده باید 3 الی 5 روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا در صورت داشتن علائم COVID-19 آزمایش شوند و از ماسک به مدت 14 روز یا تا زمانی که نتیجه آزمایش منفی نباشد، در محیط های سرپوشیده عمومی استفاده نمایند.

توجه: لازم به ذکر است مسافران هوایی کاملا واکسینه شده بسته به مقصد انتخابی ممکن است نیاز به انجام تست کرونا داشته باشند.

نحوه انجام تست کرونا رایگان در منزل

پس از ثبت درخواست تست کرونا رایگان در منزل تهران با هماهنگی قبلی پزشک یا پرستار مربوطه به منزل شما مراجعه خواهدکرد. برای آزمایشهای RT-PCR و آنتی ژن، پرستار آزمایشگاهی یک چوب نازک و انعطاف پذیر( که نوک آن پنبه دارد) در بینی شما قرار می دهد تا نمونه کافی از مخاط بینی جمع آوری شود. چوب پنبه دار برای چند ثانیه داخل بینی نگه داشته می شود سپس داخل یک لوله ی آزمایش (دربسته جهت جلوگیری از انتشار) قرار داده می شود و مورد جهت تجزیه و تحلیل توسط تکنسین آزمایشگاه ارسال میگردد.

نحوه استفاده از نتیجه تست کرونا رایگان در منزل

حالت اول

در صورت مثبت بودن آزمایش، باید بدانید چه اقدامات حفاظتی را برای جلوگیری از بیمارکردن دیگران انجام دهید. در این راستا لازم است اقدامات زیر را انجام دهید:

قدم اول: اولین اقدامی که لازم است انجام دهید این است که در خانه بمانید!

پس از آنکه از مثبت بودن تست کرونای خود با خبر شدید بیش از هر چیز باید سعی کنید خودتان را از دیگران و افرادی که هنوز در معرض ابتلا قرار نگرفته اند دور نگهدارید.

قدم دوم: مراقب بروز علائم باشید. در صورت بروز علائم شدید سریعا به پزشک مراجعه نمایید.

پس از مثبت بودن نتیجه تست کرونا ممکن است شما دچار علائمی خفیف یا شدید شوید. بنابراین میزان علائم را بررسی کنید چنانچه میزان این علائم به حد بحرانی رسید به دنبال مراقبت‌های فوری پزشکی باشید. این علائم بحرانی می تواند شامل اختلال شدید تنفسی باشد که خطرناک بوده و نیاز به مراقبت های ویژه دارد.

قدم سوم: وسایل شخصی خود را از سایرین جدا کنید.

وسایل شخصی مانند حوله، لیوان، بشقاب، قاشق و چنگال و … را به طور اشتراکی استفاده نکنید. درصورت استفاده مشترک احتمال ابتلای دیگران به ویروس کرونا افزایش خواهد یافت.

قدم چهارم: استفاده از ماسک را فراموش نکنید!

حتما در صورت ارتباط با دیگران از ماسک چند لایه استفاده نمایید.

در آخر: هنگام بروز علائم تا حد امکان در خانه بمانید، از سایرین دور بمانید، مراقبت های پزشکی لازم را انجام دهید، و اجازه دهید زمان بیماری و نقاهت شما پایان یابد. پس از آن می توانید برای انجام تست کرونا رایگان مجدد اقدام نمایید تا از منفی بودن پاسخ تست خود مطمئن شوید.

حالت دوم

اگر آزمایش شما منفی بود، احتمالاً در زمان جمع آوری نمونه شما آلوده نبوده اید. نتیجه آزمایش فقط به این معنی است که شما در زمان آزمایش به COVID-19 مبتلا نشده اید. بنابراین توصیه ما این است اقدامات لازم را همچنان برای محافظت از خود ادامه دهید.

آیا افراد دارای علائم خفیف COVID-19 در خانه بهبود می یابند؟

افرادی که علائم خفیفی دارند می توانند علائم خود را در خانه مدیریت کنند. به طور متوسط 5 تا 6 روز از زمان آلوده شدن فرد به ویروس طول می کشد تا علائم ظاهر شود، اما ممکن است گاها تا 14 روز (دو هفته) نیز برسد. بنابراین با انجام تست کرونا رایگان در منزل تهران می توانید بدون مراجعه به مراکز درمانی و افزایش درصد ابتلا به ویروس کرونا، از مثبت و یا منفی بودن تست خود مطلع شوید. با انجام تست کرونا در منزل خودتان و دیگران را کمتر در معرض ابتلا به کوید-19 قرار می دهید.