تست سئو سایت می تواند آنالیزی از عملکرد شما در راستای بهینه سازی سایت نشان دهد. پروسه سئو از متریک های متعددی تشکیل شده است که درکنارهم گذاشتن این پارامترها می تواند عددی را به شما نمایش دهد. موتورهای جستجو به ویژه گوگل بیشترین درصد ورودی کاربران را برای سایت ها دارند و این امر موجب می شود که صاحبان سایت به فکر بهبود رنگینگ و موقیعیت خود برآیند. اصول سئو سایت کمکی در جهت نمایش هرچه بیشتر و بهتر سایت شما در نتایج جستجو می باشد و هدف خود را نمایش سایت براساس کلمات کلیدی تعیین شده در صفحه اول گوگل قرار می دهد.

 

چگونگی تست سئو سایت

اگر بخواهید تست سئو سایت خود را داشته باشید باید پارامترهای سئو را در کنارهم قرار دهید و به واسط آن عدد و یا رنکینگی را به خود اختصاص دهید. آنالیزی از وضعیت شما در نتایج جستجو که به واسط کلمات کلیدی مختلف می باشد نیز می تواند تست سئو سایت را به طور واضح بیان نماید. در این کنار سایت های آنلاین بسیاری نیز موجود می باشد که به واسط متریک های تعیین کرده خود ، عددی را به عنوان تست سئو سایت شما معرفی می نماید.

 

Ahrefs.com در تست سئو سایت

Ahrefs از سایت های آنلاینی می باشد که وضعیت سئو سایت شما را به واسط پارامترهای خود یعنی میزان بک لینک تهیه شده ، پروفایل لینک سازی شما ، متن انکر تست در لینک ها ، چگالی کلمات کلیدی استفاده شده در سایت ، تعداد دامنه های لینک گرفته شده و دیگر المان ها را فراهم آورده است و به واسط آن وضعیتی از سئو سایت شما را نشان می دهد.

Alexa در تست سئو سایت

اگرچه سایت الکسا برای بیان میزان ترافیک سایت می باشد اما می توان به واسط آن اطلاعات سودمندی را از وضعیت سئو سایت خود دریافت. در سایت الکسا اطلاعاتی همچون میزان بک لینک ها ، کلمات کلیدی که در نتایج جستجو شده اید ، میزان ورودی کاربران از گوگل ، میزان نمایش در نتایج جستجو ، میزان ترافیک سایت ، میزان bounce rate سایت شما ، رتبه شما در سطح جهانی و نیز در داخل ایران از لحاظ ترافیک و دیگر موارد را بیان می نماید که دانستن و آنالیز این اطلاعات می تواند در جهت بهبود وضعیت سئو سایت شما موثر عمل نماید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]