انکر تکست، لینک تکست، لینک لیبل یا لینک تایتل همان متن توصیفی نمایان روی یک هایپرلینک است. کلماتی که در انکرتکست قرار داده می شوند می توانند رتبه بندی صفحه را در موتورهای جستجو تعیین کنند. اما همه ی لینک ها انکور تکست ندارند زیرا ممکن است از آدرس لینک واضح باشد که آن لینک به کجا هدایت می کند. انکر تکست ها معمولا کمتر از 60 کاراکتر هستند. انکرتکست به کاربر اطلاعات توصیفی را در مورد محتوای داخلی لینک مربوطه ارائه می دهد. ممکن است انکور تکست به متن اصلی لینک مرتبط نباشد.
درحالی که انکر تکست به این شرح است:
“بک لینک در سئو سایت”.
این عبارت توصیفی برای کاربر، محتوای مقصد را شرح می دهد.

سئو سایت بهینه سازی سایت ام.سی سئو انکور تکست

اهمیت انکر تکست در سئو سایت

انکر تکست، یکی از مهمترین فاکتورهای مربوط به سئو سایت و بهینه سازی سایت است. انکر تکست ارتباط لینک را با بستر متنی خود شرح می دهد. مواردی همچون متا تایتل، تگ های هدینگ، متن و انکر تکست از فاکتورهای تعیین کننده ی ارتباط متنی هستند. بنابرانی انکر تکست باید از نظر ظاهری شامل کلمات کلیدی مهم سایت ما باشد تا رتبه بندی سایت ما را افزایش دهد.

بایدها و نبایدها انکر تکست

1. هرگز از انکر تکست صفر استفاده نکنید. انکر تکست صفر یعنی عباراتی چون “به اینجا بروید” “اینجا را کلیک کنید” و امثالهم.
2. از یک انکر تکست مشابه بیش از حد استفاده نکنید. زیرا موتورهای جستجو مشکوک می شوند که شاید پشت این همه تکرار این عبارت کلیدی نوعی بازی تجاری باشد. گوگل از انکر تکست های کلیدی مختلف بیشتر استقبال می کند. طیق تحقیقات، اگر بیش از شصت درصد انکر تکست های شما یکی باشند پنالتی می شوید.
3. بهتر است از انکور تکستی استفاده کنید که در بستر مفهومی متنی که در آن واقع شده معنی دار باشد.
4. وقتی می خواهید به سایتی خارجی لینک بدهید، مهم است از اهمیت محتوایی آن انکر تکست در سایت هدف با خبر باشید. می توانید از سایت هایی مانند Ahref به انکور تکست های سایت مورد نظر پی ببرید.
5. فقط به صفحه ی اصلی سایت لینک ندهید. به صفحات داخلی سایت نیز لینک بدهید تا انکرتکست های شما معتبر تر و ارزشمند تر باشند.

در نهایت باز هم تاکید می کنم تنوع و مربوط بودن موضوعی انکور تکست بسیار مهم است. در غیر این صورت منتظر مشکل در آپدیت الگوریتم پنگوئن و پنالتی گوگل باشید.