انکرتکست یا Ancher Text در لغت به‌معنی متن لینک، لیبل لینک یا عنوان لینک است و به کلمات یا عباراتی گفته می‌شود که از آن‌ها برای لینک‌دادن به سایت‌ خود یا سایت‌های دیگر استفاده می‌کنید. به‌ عبارت دیگر، انکرتکست‌های قسمتی از لینک هستند که کاربران می‌توانند آن‌ها را ببینند و یا بر روی آن‌ها کلیک کنند. کلمات کلیدی موجود در انکرتکست‌ها روی سئو و بهینه‌سازی سایت نقش به سزایی دارند.

ما در ادامه این مقاله علاوه‌بر نحوه ساخت انکرتکست به بررسی خلاصه انواع انکرتکست‌ها نیز پرداخته‌ایم.

نحوه ساخت انکرتکست

برای ساخت انکرتکست ما به دو چیز اساسی نیاز داریم:

  1. مقصد یا سایت هدف
  2. کلمه کلیدی

منظور از سایت هدف یک صفحه در اینترنت است که ما قرار است به لینک‌ دهیم. این صفحه می‌تواند داخلی یا خارجی باشد. برای اطلاع از لینک‌ها و صفحات داخلی و خارجی می‌توانید مقاله لینک‌‌سازی در سئو سایت را مشاهده نمایید. همچنین منظور از کلمه کلیدی همان عبارت یا جمله‌ای است که در اصل وظیفه معرفی محتوای صفحه مقصد را دارد. در پاراگراف انکرتکست ما لینک‌سازی در سئو سایت است و مقصد هم مقاله‌ای است که با کلیلک بر روی عبارت لینک‌سازی در سئو سایت به صفحه مقاله منتقل خواهیدشد.

انواع انکرتکست‌ها

  • انطباق دقیق (Exact Match): منظور از انکرتکست دقیق یعنی اینکه دقیقا از کلمه عنوان صفحه مقصد برای لینک‌دادن استفاده کنیم.
  • انطباق نصفه و نیمه (Partial Match): انکرتکست ما حتما لازم نیست به‌طور دقیق با عنوان صفحه مقصد انطباق داشته باشد و می‌تواند تغییراتی را نیز شامل شود.
  • برند شده یا نام تجاری (Branded): با استفاده از انکرتکست تجاری می‌توانید با عنوان تجاری خود به صفحه اصلی سایتتان لینک دهید.
  • بدون عنوان (Naked Link): در این نوع انکرتکست به‌جای استفاده از کلمات کلیدی از خود لینک برای معرفی صفحه موردنظر استفاده می‌شود.
  • نامشخص و عمومی (Generic): می‌توانید از یک متن خیلی ساده و کلی مانند بر روی لینک کلیک کنید استفاده کنید.
  • استفاده از تصویر (Image Links): متن جایگزین تصاویر می‌تواند به‌ شکل انکر تکست به مخاطبان نمایش داده شود.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]